wszechwidzący youtube

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
asesino
Ogarnięty kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

wszechwidzący youtube

Postautor: asesino » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 14:50

Coś zaczęło mnie wkurzać ostatnio. Owy Coś. chce mi za wszelką cenę zrobić dobrze. Siedzi ten Coś na youtubie i mnie ogranicza.

Już mówię w czym rzecz. Rozumiem, że po zalogowaniu się na swoje konto YT, widzę propozycję filmów dopasowane do mojego profilu. Filmy o ufo, spiskach, ewolucji, latawcach, muzyka też oczywiście jaką lubię, lub jaką mogę polubić. Pogodziłem się z tym.

Jednak gdy nie jestem zalogowany, dzieje się to samo. I gdy chcę wyszukać coś czego nie znam, jakieś nowinki, ciekawostki... filmy układają się i wyświetlają tak samo tendencyjnie "pod mój profil".

Oczwiście gdy szukam czegoś nowego, np korzystając z komputerów na mojej uczelni, wyniki wyszukań-wyświetleń są "nowe", "świeże"- mogę zobaczyć coś innego, coś co nie wyświetliłoby się na moim domowym komputerze.

Czy ktoś zna sposób na uwolnienie się od tej dobroci youtuba? Niech po zalogowaniu wyswietlają się propozycje "dopasowane do mnie", ale na Bogów, gdy nie jestem zalogowany chcę ruszać nie będąc obciążony moimi poprzednimi wyborami.

lejnamur
Ogarnięty kiter
kite: vegaaaas

Re: wszechwidzący youtube

Postautor: lejnamur » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 14:56

może połączenie przez proxy da radę http://www.zend2.com/ ale transfery są znacznie ograniczone

powiem Ci więcej , że wszystkie wyniki wyszukiwania w google są dopasowane pod ciebie ; ) tak samo reklamy umieszczane na różnych stronach.

Awatar użytkownika
Szymik
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Szymik » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 15:54

A ja proponuję mniej radykalne rozwiązanie :) Czyszczenie plików cooke :) Lub używanie "trybu prywatnego" w przeglądarce.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter
kite: best, kabrinia
decha: sudwa, splin

Postautor: pawbuh » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 16:15

jak kolega pisze cookies i restart routera, YT patrzy też na IP

Awatar użytkownika
asesino
Ogarnięty kiter
Kontaktowanie:

Postautor: asesino » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 16:53

Ok. Dzięki za podpowiedzi. :)

Awatar użytkownika
mistral
Początkujący kiter
kite: 2/6/8/9/12/15m
decha: narty

Postautor: mistral » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 19:09

Google domyślnie personalizuje treści przeglądane przez użytkownika w celu wyświetlania odpowiednich reklam i predykcji wyszukiwania. Da się to wyłączyć tu http://www.youtube.com/account_privacy i w panelu użytkownika google https://www.google.com/dashboard/b/0/?hl=pl

Awatar użytkownika
Tomasz Goś
Początkujący kiter
kite: Apex III 10m

Postautor: Tomasz Goś » wtorek, 29 stycznia 2013, 00:26

Toż to cena jaką płacimy za darmowe przeglądarki, wyszukiwarki, pocztę, itp... i głupota ludzi, którzy twierdzą, że są anonimowi w sieci siedząc wieczorami przy swoich kompach... wyprzedawanie się i połykanie za pomocą impulsu przekazywanego -- oko, mózg, palce!!!

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
kite: FS S3 21 DLX, APEX 3 10m
decha: Narty, MBS Pro 100
buggy: Home Made
Tel.: 693 459 102
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » piątek, 22 marca 2013, 13:21

Przypuszczam, że używasz przeglądarki Google. Mam tą samą sytuację, ale kiedy chce się od tego uwolnić uruchamiam alternatywną Operę. przeglądarka Google zbiera informacje o tobie co oglądasz, czego wyszukujesz itp. Mi ta przeglądarka najbardziej przypadła do gustu, aczkolwiek ta inwigilacja jest nieco niepokojąca.

Wróć do „Nonsens”