Flysurfer Speed 3 Deluxe

Recenzje, opisy, porównania i opinie na temat sprzętu
Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter
kite: best, kabrinia
decha: sudwa, splin
Tel.: 000 000 000

Re: Flysurfer Speed 3 Deluxe

Postautor: pawbuh » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 20:58

Maron pisze:Mamy kolegę spawacza, który zbuduje fachowo bagusa :mrgreen: zapowiada się fajny sezon letni :mtb:
Pozdrawiamy

Toż to grzech speedem na buggy :toothy:

Awatar użytkownika
Maron
Kiter
kite: FS Speed 3 15m, Pansh Blaze 5m
decha: Trampa Holy PRO
buggy: homemade
Tel.: 667 459 102

Postautor: Maron » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 22:08

grzech ?? :lol:

Awatar użytkownika
mistral
Początkujący kiter
kite: 2/6/8/9/12/15m
decha: narty

Postautor: mistral » wtorek, 23 kwietnia 2013, 23:04

a czym toto się różni od poprzednich wersji?

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
kite: FS S3 21 DLX, APEX 3 10m
decha: Narty, MBS Pro 100
buggy: Home Made
Tel.: 693 459 102
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:01

Witam.
od miesiąca mam Speed'a 3 21qm DLX. Sam rozmiar 21 niejednego przyprawia o dreszcze i wprawia w stan przerażenia!
Miałem dokładnie takie obawy podczas podejmowania decyzji zakupu otóż tej 21-jedynki. Ale powiedziałem sobie...raz kozie śmierć.. mam dość stania w polach i odczytywania na wiatromierzu niemalże zawsze 4 m/s (czyli na moim 10m APEXIE nie ma żadnej zabawy) najwyżej jak mnie to monstrum zgnoi i poturbuje to odsprzedam z niewielką stratą.
Po otrzymaniu wspaniałej przesyłki już kolejnego dnia wyszliśmy na łąkę nieopodal mojego domku w celu pierwszego oblatania tego sprzętu. Oczywiście jak to zawsze bywa, bo nie mogło być inaczej wiatru nie było wcale! Ale jednak postanowiliśmy skrzydło rozłożyć, przeglądnąć i wystartować. Po kilku minutach męki celem napompowania skrzydła przy wietrze 1 m/s olbrzym wzniósł się nad moją głowę i stanął przepięknie w zenicie :) Podczas kręcenia loopów i robienia ósemek czuć było potencjał mocy tego olbrzyma... pomyślałem, że przy wiatrach 7-8 m/s zginę na miejscu.
Na kolejnej sesji wiało już ok. 4-5 m/s... wystartowałem latawca w pełni wytrymowanego i stanął w zenicie. Przy 10 węzłach wrażenie jest niesamowite, latawiec przepięknie stoi nad głową i czeka na moje decyzje. Po zaciągnięciu baru niemożliwie unosi do góry, w każdej chwili można przerwać unoszenie i podejść do opadania. Odstawia na ziemię delikatnie i nie przepada. Po 30 min latania statycznego nadeszła kolej na przejażdżkę Buggy (obawy były ogromne) i tu się zdziwiłem jak łatwo się rozpędzić, podciągnięcie baru działa jak dodanie gazu manetką motocykla, zawracanie z przelotem przez zenit bez zaciągania baru jest spokojne i nie wyciąga pilota z pojazdu. Po kilku sesjach przekonałem się, że z tym skrzydle i pomimo jego rozmiaru nie miałem żadnego incydentu, upadku i niekontrolowanego wzniesienia w odróżnieniu do mojego pierwszego latawca na którym stawiałem pierwsze kroki czyli Apex3 w rozmiarze 10 qm, który zgnoił mnie przy wietrze 10m/s poobijał i raz przy szkwale podniósł na 3m i przepadł.
Trzecią sesje na Buggy jeździliśmy na Turawie po piachu zaczynając przy wietrze 5 m/s a pod koniec dnia wiało już ok 10 m/s... o dziwo nikt nie zginął i nie było żadnych problemów, oprócz jednego gdy odpiął mi się hak przy trapezie podczas jazdy, a nie miałem latawca na leashu! Ale też daliśmy sobie radę i wyciągnęliśmy z tego wnioski, że zawsze musi być leash! (kask oczywiście też!!)

Wielką zaletą Speeda 21qm jest to, że jak wieje 4 m/s to już się bawimy, natomiast przy 6-8m/s jest naprawdę świetna zabawa. Jeśli ktoś nie lubi wysokich lotów, to wcale nie musi zaciągać baru na maxa i się unosić, można na nim normalnie halsować i spokojnie zawracać.

Na nartach mam zaliczone dopiero dwie sesje i na obydwóch nie było dobrych warunków. Ale w obu przypadkach i tak wykręciłem ok 30km trasy na endomondo. Na kolejnej sesji będę już próbował jakiś wzniesień i trików, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia :P
Jedno tylko powiem.
Nie bać się dużych rozmiarów!
Jak są warunki i okazja do po testowania, to wpinać się i próbować!! Zabawa jest przednia!!

A ja na razie kontynuuję oswajanie się z latawcem i poćwiczę jakieś triki. Już niebawem może wrzucę jakiś materiał video z moimi wyczynami, choć nie będą to takie akrobacje jak pokazują tu niektórzy zaawansowani i młodzi kiterzy. W końcu jestem już po 40-tce, mam piękną żonę, dzieci i kredyty więc hamulce w głowie mocniej reagują! ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 grudnia 2013, 23:28 przez TomekWini, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Puziu
kite: Manta 15m
buggy: Homemade
Tel.: 782 677 902
Kontaktowanie:

Postautor: Puziu » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:42

Miło przeczytać, sam miałem wielkie opory żeby kupić Mantę 15m ale powoli się do niej przekonuję :)

Awatar użytkownika
WakeUp
Kiter
kite: OZONE
decha: TRAMPA
Tel.: 665 258 050

Postautor: WakeUp » wtorek, 10 grudnia 2013, 01:35

Jest bardzo mało okazji do przetestowania speeda 21 niestety. Widziałem speeda w tym rozmiarze w akcji i byłem zdziwiony że bax jest w stanie tyle z nim wytrzymać i pewnie coś w tym jest;) Miałem okazje latać na 15 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i jak będę miał okazje przetestować coś w giga rozmiarach to na pewno to zrobię!;)

Wróć do „Recenzje”