Ozone Summit 12.0

Recenzje, opisy, porównania i opinie na temat sprzętu
Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter
kite: best, kabrinia
decha: sudwa, splin
Tel.: 000 000 000

Re: Ozone Summit 12.0

Postautor: pawbuh » niedziela, 6 października 2013, 23:11

merek777 pisze:safety linka będzie się przecierać i było to już przerabiane w barach na wodę z poprzednich roczników. IMO są lepsze, działające rozwiązania i liczyłem na więcej od wiodącej na rynku firmy z górnej półki, gdzie za sprzęt płaci się niemałe pieniądze.
Jestem fanem ozona, ale nie ma co ukrywać, że poprzedni system re-ride był dla amatorów; a podpięcie lesha do hamulca powodowało duże utrudnienia w sterowaniu.
W tym konkretnym rozwiązaniu na rok 2014 też widzę wady a nie widzę powodu dla którego miałbym o tym nie wspomnieć.
Fajnie, że użytkownicy mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa a zarazem wdrażanie nowych rozwiązań. Ale jeśli tak jest faktycznie to trochę głupio wychodzi skoro czekają na sugestie z jakiegoś zaściankowego kraju gdzie śnieg czasem w zimie jest.

Panie, jaki zaściankowy kraj? My mamy w PL, największego "znafcę" od systemów bezpieczeństwa OZONE, jak nie wiesz to się nie wypowiadaj:) :hand:
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=53744&p=390686#p390686

Wujo
Kiter
kite: 2014SummitUL, 2014CAT
decha: SU2, Atomic Bent Chetler

Postautor: Wujo » poniedziałek, 7 października 2013, 10:43

KrisIs pisze:Pytanie brzmi czy mogę kupić Chickena z linkami i wymienić na nowy ?
Taki nowy 2013 "ozone chicken loop replacement".
Napewno tak, niedługo będę miał informację kiedy byłyby dostępne.

merek777 pisze:Fajnie, że użytkownicy mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa a zarazem wdrażanie nowych rozwiązań. Ale jeśli tak jest faktycznie to trochę głupio wychodzi skoro czekają na sugestie z jakiegoś zaściankowego kraju gdzie śnieg czasem w zimie jest.
To nie chodzi o to, że oni czekają na sugestie z zaścianka, tylko fajnie ze daja taka taka możliwość i jeszcze biorą ja pod uwagę.
Poza tym czemu zaścianek?
Przecież nie wszyscy snowkiterzy z Polski lataja tylko tutaj, ale często wyjeżdżają.

pawbuh pisze:My mamy w PL, największego "znafcę" od systemów bezpieczeństwa OZONE, jak nie wiesz to się nie wypowiadaj :)
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic ... 86#p390686
To miło, że przeniosłeś tutaj ten watek, może przy okazji tego sporo landkiterów dowie sie przy okazji jak faktycznie działa system bezpieczenstwa w Ozonie.
Bo dowiadując się na kiteforum jak powinno sie wykorzystywac takie systemy można sobie zrobić krzywdę.
Nie dziwota, że potem pełno tam watków w stylu : wylądował na pomoście, kręcił kiteloopy pomiedzy plażowiczami, szukał swobodnie uwolnionego latawca pomiedzy autami na parkingu itd itp.
Co ciekawe, wielu z piszacych tam uważa, ze to nic takiego, a wina zawsze lezy po stronie tego co nie uważał i dlatego dostał cudzym latawcem w głowe.
Gratulacje...
Juz dawno skończyłem tam dyskutowac, ale widze że niektórym cały czas ciśnienie skacze i to mnie nazywaliście frustratem.. ...

merek777 pisze:Jestem fanem ozona, ale nie ma co ukrywać, że poprzedni system re-ride był dla amatorów; a podpięcie lesha do hamulca powodowało duże utrudnienia w sterowaniu.
System Re-ride raczej nie był dla amatorów.
Był poprostu w warunkach silnego wiatru niewystarczający :idea: w stosunku do Flog Out.

Po jego uzyciu latawiec dalej generował i to bardzo czesto duzo mocy i amator raczej wtedy miał powazne kłopoty, dlatego tez powstał system 100% utraty mocy Flog Out, który bez uzycia leasha nie zadziała.

Całe kiteforum jednak ma na ten temat inne zdanie, szkoda bo prawda jest jednak taka, ze zarowno w komorkach jak i popkach zasadniczy system bezpieczenstwa Flog Out - BEZ UZYCIA LEASHA - NIE ZADZIAŁA :idea:

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Postautor: Regis » poniedziałek, 7 października 2013, 10:49

@Wujo, najfajniejsze jest to, że praktycznie całe kf tak ochoczo zachęca do łamania pierwszej wytycznej IKO dotyczącej bezpieczeństwa :)

Jakby ktoś ich nie znał to można się z nimi zapoznać tu:
http://www.ikointl.com/iko.php?page=vie ... hp&nid=328

IKO jest głupie a oni wiedzą lepiej :)

Wujo
Kiter

Postautor: Wujo » poniedziałek, 7 października 2013, 13:42

Cóż zrobić :) , każdy ma swoje podejscie do kwestii bezpieczeństwa, niektórzy obiektywne inni ironiczne.

Dlatego też wcale nie dotykają mnie docinki w stylu - "znafca" od systemów bezpieczeństwa Ozone'a :? .

Zdobyłem sobie przez kilka lat zaufanie tej firmy, dostaję do testów sety nowości z tej fabryki i z tego tez tytułu dostaję zapytania po testach, o opinie i propozycje zmian jakie nasuwały się w trakcie.
Nie uwazam tego ani za głupie ani za zaściankowe, to sa standardy, po to sa testy i jeszcze żadna firma kiteowa z tego co wiem nie wypuściła jednego roku PERPETUM MOBILE :).

Nie uważam sie tez za znawcę, ale sprawa bezpieczenstwa nie jest mi obojetna i nie uwazam za niestosowne wypowiadać się w tej kwestii, zwłaszcza ze moje podejście do tych kwestii nie jest ironiczne jak wielu osób z KF.
Szkoda, że własnie wśród szkółek kitowych i wielu osób o dziwo z doswiadczeniem kwestia bezpieczeństwa traktowana jest ... i tutaj raczej użyłbym stwierdzenia... jako zaścianek.
Naprawdę szkoda, bo własnie przez takie faktycznie zaściankowe myślenie bezpieczeństwo i zasady wzajemnego uzytkowania spotów, zwłaszcza nad zatoką wygladają jak wyglądają i jest tylko coraz gorzej po kolejnych wypuszczanych samodzielnie grupach osób, swieżo po cudownych kursach w "renomowanych " szkółkach.

Awatar użytkownika
merek777
Kiter
kite: tylko ozone
decha: trampa/volkl-snb

Postautor: merek777 » poniedziałek, 7 października 2013, 14:14

Dzięki za uzupełnienie, teraz wszyscy wiemy więcej.
Systemy bezpieczeństwa są jakie są i nie zwalniają użytkownika od myślenia. Za wypadki niestety zbyt często jest odpowiedzialna zwykła ludzka głupota. Gdyby ląd był tak popularny jak woda to by dopiero lała się krew.

Wujo
Kiter

Postautor: Wujo » poniedziałek, 7 października 2013, 19:04

Osobiscie traktuję kitelandboarding jako najbardziej nobilitującą dziedzinę w całej gamie sportów latawcowych i chylę czoła wszystkim, którzy i tutaj i wszędzie indziej doszli w niej do wysokiego poziomu.

Nie wspomne już o wspinających się w wysokich górach freeriderach, ktorzy składają sprzęt na topie w silnym wietrze i tak kilka razy.

Miałem przyjemność wspinać się w tym roku w Alpach i nie wiem czy zrobiłbym to jeszcze raz, wystarczy mi adrenaliny na naprawdę długo :)

Na wodzie w wiekszości panuje powszechna nonszalancja bo upadki są częste i tak samo w wiekszości bezbolesne co jeszcze bardziej "odmóżdża".

Reasumując na temat, dziekuję Enozo za filmik, fajnie że Ozone słynący z prostoty swoich rozwiązań wreszcie pozbył sie ostatniego poważnego utrudnienia jakim był nowy system FlagOut w połączeniu ze starym Megatronem.

I za kolejną ciekawostkę do tematu OZONE SUMMIT 12M, że ten właśnie model zapowiadany w zeszłym roku nawet przez projektanta jako latawiec o max rozmiarze 12m i to jeszcze długo :)... doczekał się jednak szybko rozmiaru 15m :ok:

Wróć do „Recenzje”