Ozone Frenzy 2014

Recenzje, opisy, porównania i opinie na temat sprzętu
Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Ozone Frenzy 2014

Postautor: Enozo » poniedziałek, 28 października 2013, 20:25

W ostatnią sobotę miałem przyjemność polatać nowym OZONE FRENZY 2014 w rozmiarze 13.0. Słowo "przyjemność" nie pojawia się tutaj przez przypadek :ok:
Wiało mało więc nie było mowy żeby moje 90 kg dupsko ruszyć z miejsca na MTB natomiast BUGGY dało się jeździć gdy przywiewało.

Obrazek

OZONE to najwyższa półka i wszyscy już przywykliśmy do wysokiego standardu jakim charakteryzuje się ta marka więc nie będę się w tym temacie rozpisywał.
Natomiast warto napisać o charakterystyce samego skrzydła. Latawiec jest bardzo stabilny czego brakowało mi w poprzednich modelach. Skrzydło kręci loopy ładnie i ciasno generując przy tym moc nad którą cały czas czuć kontrole. Podczas kręcenia loopa latawiec nie gubi powietrza w tipie jak większość komórek. Przez całego loopa jest ładnie wypełnione, nie strzela tipem.
Frenzy 2014 nie ma problemów z lataniem unhooked. Po ściągnięciu z haka nie trzeba ściągać linki trymera skrzydło sunie bez problemu po niebie.

Na dzień dzisiejszy to wszystko co mogę napisać, wiało za mało żebym mógł powiedzieć więcej ale jak tylko przywieje podzielę się kolejnymi spostrzeżeniami.

p.s. Dodam tylko, że to właśnie na tym latawcu udało mi się wygrać zawody race buggy na ostatnim NZL w Lesznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Re: Ozone Frenzy 2014

Postautor: Regis » poniedziałek, 28 października 2013, 21:28

Też miałem okazję chwilkę polatać i od siebie dodam:
- bardzo szybki jak na ten rozmiar
- mega ciasno kręci loopy
- stabilny
- ładnie trzyma ciśnienie w komorach
- dobrze czuje się go na barze
- bardzo fajna zrywka przy chickenie i dobry patent do podpięcia leasha

Z minusów:
- cena :)
- nie spodobała mi się gumowa rurka na lince depowera bo przy skręconym barze ciężko mi go było przyciągnąć do siebie

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » poniedziałek, 28 października 2013, 23:07

Regis pisze:- bardzo fajna zrywka przy chickenie i dobry patent do podpięcia leasha
słuszna uwaga :idea: nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć :doh: Zrekompensuje się filmikiem producenta:

Ustawiwenie Expert Leash Ring jest zwyczajnie genialne.

Awatar użytkownika
sztyvny
Kiter
kite: SS Rally 12m
decha: Scrub Quasar 2
Tel.: 697 695 939

Postautor: sztyvny » wtorek, 29 października 2013, 08:53

fajne rozwiązania. jak w compstick bar z 2010

Awatar użytkownika
tomasik
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Postautor: tomasik » niedziela, 30 marca 2014, 22:15

Wrażenia z latania cz1
Po kilku godzinnych testach z bagusem przy wietrze od 0 do 4m/s mogę stwierdzić, że to bardzo fajny latawiec :D
Dobra, niech będzie, zajefajny! :D.

Obrazek
Wystarczy trochę wiatru i już jedziemy. Przestaje wiać to stoimy ale latak wcale tak szybko nie spada bo świetnie trzyma powietrze w komorach, prawie jak zamknietokomorowy :shock: Wystarczy troszkę nim popracować by za chwile zawiało a my pędzimy dalej.

Obrazek
Na co dzień latam mega fajnym Rapace Condor 12m wiec nie tak łatwo mnie zbajerowac ;) Frenziakowi sie to udaje jak na razie. Czekam teraz na wiatr od 4m/s by sprawdzć na ile go stać.
Acha przy raptownym odjechaniu z wiatrem potrafi na moment podwinąć tipa. Nie udało mi się natomiast go przewinąć ani z cukierkować.
Kurcze co oni będą poprawiać w nowych modelach?

Wróć do „Recenzje”