PETER LYNN VOLTAGE 8.5 m2

Recenzje, opisy, porównania i opinie na temat sprzętu
Awatar użytkownika
hardstyle294
Początkujący kiter
kite: voltage 8.5m
decha: niemoja zajawka
Tel.: 797849415
Kontaktowanie:

PETER LYNN VOLTAGE 8.5 m2

Postautor: hardstyle294 » wtorek, 9 września 2014, 09:07

Witam wszystkich których zainteresował temat dzięki uprzejmości Pana Wojtka (Nevalon sklep Latawki.pl) dostałem na testy latawiec (PETER LYNN VOLTAGE 8.5 m2) w recenzji tej postaram się opisać wszystkie wady i zalety owej szmatki latawiec wykorzystałem jedynie do skoków według producenta jest to latawiec freestaylowy .

Więc wpierw może opiszemy zalety szycie latawca jest schludnie wykonane nic nie jest postrzępione nigdzie nie rozchodzą się szwy profile szyte podwójnym ściegiem co wzmacnia całość.

Wszyte V wsparcia wewnątrz skrzydła pomagają trzymać profil owe wsparcia mają za zadanie dodatkowo zredukować ilość linek w uzdzie dzięki temu jest dość skąpa pierwszy raz spotkałem się z latawcem fullpower o tak skąpej uzdzie mała ilość linek pod czasza latawca przekłada się na szybkość co jest zauważalne moim zdaniem , jak na fullpower o powierzchni 8.5 m2 jest dość szybki.

Rzep wszyty w profil w okolicach krawędzi natarcia skrzydła pomaga w okiełznania uzdy podczas pakowania latawca dzięki niemu uzda po wyciągnięciu z plecaka i przygotowania do startu jest niepoplątana co ułatwia zabawę z latawcem.

System pozbywania się zanieczyszczeń z latawca za funkcję ta odpowiada kanał w krawędzi spływu specjalnie zszyty mi akurat przypadł bardzo do gustu bardzo łatwo usuwa nagromadzone zanieczyszczenia system ten zabezpieczamy rzepami na krawędziach latawca (piach usuwany jest automatycznie po otwarciu rzepów z dolnej części tipów ) co na plaży było mi bardzo przydatne nie musiałem odwracać latawca by pozbyć się zanieczyszczeń jak robiłem to niegdyś z moja szmatka.

Sam latawiec świetnie prezentuje się kolorystycznie skrzydło to posiada niemała windę i hangtime ja mam nadal opory jeśli chodzi o tricki ale ten kogo kręcą tricki na manetkach będzie bardzo zadowolony latawiec wynosi w gorę dość szybko i tam zostawia na jakiś czas , odstawia delikatnie na ziemie jeśli się go odpowiednio poprowadzi w oknie wiatrowym w czasie skoku. Nie zaskakuje nagłymi przyrostami mocy latałem w warunkach z kręcącym wiatrem nie odczuwałem skrzwałów (szarpnięć na dłoniach) choć byłem na granicy przeżaglowania to tyle jeśli chodzi o plusy.

Wadą w moim uznaniu jest kapryśne zachowanie po skoku poprędcę wytłumaczę o co mi chodzi np. porównując Voltage do mojego BLADE 3 6.6 - blady po skoku zostaje w miejscu gdzie go umieszczę i czeka tam posłusznie na polecenia nie przelatuje za plecy nie cukierkuje itp. natomiast VOLTAGE po skoku ma tendencje do uporczywego wręcz przelatywania za głowę nagłego cofania się i skręcania tipów nie oba tipy naraz lecz najczęściej raz jeden raz drugi po skoku potrafią się skręcić tak ze jedynym rozwiązaniem w moim przypadku było wylądowanie i odkręcenie latawca po obu stronach nie zdarzało się to zbyt często lecz było bardzo uporczywe myślałem że to moja wina robię cos nieprawidłowo gdyż po skoku przelatywał mi za głowę i tracił ciśnienie w komorach cofał się skutkowało to skręcaniem boków latawca ogarnąłem temat po jakimś czasie odkryłem ze rozwiązanie tego problemu jest dość banalne po pierwsze podpiąłem moje linki (długość 40m latawiec się cofnął) dodatkowo wystarczyło w momencie lądowania po skoku pozwolić latawcowi dotrzeć bliżej krawędzi okna a następnie skierować go powoli w wybrane przez nas miejsce w oknie wiatrowym po takim manewrze latawiec będzie grzecznie czekał na polecenia niewolno go zatrzymać nagle po skoku musi się poruszać jeszcze przez chwile to tak jakbyśmy chcieli go uspokoić by ochłonął ;p , według mnie producent powinien dać linki w zestawie około 30 metrów (opcja jedynie do skoków) latawiec nie przelatywał by tak za głowę takie jest moje spostrzeżenie.

Kilka skoków często nie w kadrze samemu zle się nagrywa skoki ;(

Kite jump Ustka Peter Lynn Voltage 8.5 m2 na granicy przeżaglowania :P

Start z krawędzi okna wiatrowego

Kite jump Sycewice Peter Lynn Voltage 8.5 m2 praktycznie zero wiatru

Bonusowe entuzjastyczne dzwięki w wykonaniu Mojej drogiej połówki.

Warunki wiatrowe z dnia 23.07.2014 miejsce Plaża Zachodnia Ustka między godziną 11 a 14 - 13 do 15 węzłów
Poland - Ustka, Lat: 54.5885, Lon: 16.842

Ps.
Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość jeśli chcecie bym umieścił jakieś dodatkowe spostrzeżenia które w tym temacie by was zainteresowały piszcie.

pozdrawiam Hardstyle 294

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Re: PETER LYNN VOLTAGE 8.5 m2

Postautor: Regis » wtorek, 9 września 2014, 12:30

Fajna recka :)
Co do kundlenia po skoku, bladego masz mniejszego, i pewnie kontrą szybciej schodzisz na krawędź :)
http://www.artofsound.pl - Dj na Imprezę

Awatar użytkownika
Pietro
kite: Blade IV 6,5
Tel.: 794703784

Postautor: Pietro » sobota, 13 września 2014, 22:30

Spoko recka, jednak przydały by się znaki interpunkcyjne. Czytanie byłoby przyjemniejsze.
Jak porównujesz skoki na 25m linkach do 40m? Wyżej? Dalej? Sam myślałem, o tym żeby ogarnąć jakieś dłuższe do mojego bladego. Ale jeszcze ostro katuje obroty, śmieszne próby grabów no i salta :P PQ coś mówił, że wersja 8,5 metrowa wypada lipnie przy 6,5. Szkoda, że nie możesz porównać.
Mój blady też kundli ale to przy pierdkach. Kiedy wieje wyraźnie i całkiem równo to takie rzeczy się nie zdarzają. A z tym ostatnio trochę się poprawiło , bo przez ostatnie 2 tygodnie to z wiatrem lipa ogromna była.

P.S Świetne skoki :D

Awatar użytkownika
asesino
Ogarnięty kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Postautor: asesino » środa, 1 października 2014, 22:09

A w Lesznie na zlocie będziecie?

Awatar użytkownika
hardstyle294
Początkujący kiter