Informacje dla początkujących

Tak to jest właśnie odpowiednie forum do zadawania pytań o to, JAKI SPRZĘT WYBRAĆ. Niemniej jednak przed zadaniem jakiegokolwiek pytania, sprawdź, czy już nie padła odpowiedź.
butterfly
Tel.: 000 000 000

Informacje dla początkujących

Postautor: butterfly » sobota, 24 października 2015, 15:40

Cześć :D

Jestem totalnie zielona w temacie Kite Jumping'u. Dlatego chciałabym, żeby ktoś mi podobał jakieś konkretne i najważniejsze informacje dotyczące tej dziedziny. Interesuje mnie na razie samo skakanie z latawcem komorowym (bez pojazdów). Mam ok. 173 cm wzrostu i ważę ok. 54 kg, i jestem 17- latką, więc nie mam jakoś dużo siły :oops: Zamierzam kupić odpowiedni latawiec taki przez który nie zrobiłabym sobie krzywdy, lub żeby nie porwało mnie do krainy OZ :) Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi napisał z jakich info. mam się doszkolić, aby móc uprawiać ten sport. :lol:(np. czym się różni latawiec fullpower od dss? :? ) I jeszcze jakie firmy produkujące latawce są najlepsze (na jaką wysokość unoszą)

Dziękuję za jakiekolwiek informacje i wskazówki :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nevalon
Ogarnięty kiter
kite: Peter Lynn, HQ, Kitech
decha: Trampa HK Pro custom
buggy: Peter Lynn
Tel.: 500 000 835
Kontaktowanie:

Re: Informacje dla początkujących

Postautor: Nevalon » sobota, 24 października 2015, 16:59

Wiedzę teoretyczną wraz z odpowiedziami na większość nurtujących Cię pytań znajdziesz tutaj: http://www.kitepedia.pl

Do tego, o czym piszesz, najlepszy będzie latawiec typu full-power w granicach około 4m. Taki latawiec będzie w stanie już Cię podnieść, a (zakładając, że nie latasz przy zbyt silnym wietrze) nie powinien zrobić Ci krzywdy.

Opiszę kilka skrzydeł, pogrubiam to co moim zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze:

Peter Lynn Hornet 4m - fajne, uniwersalne skrzydło na początek. Zrównoważona moc pociągowa, nie za duża winda.
HQ Beamer VI 4m - podobnie jak wyżej, inny producent
Peter Lynn Twister 4m - skrzydło z przeznaczeniem do skoków dla początkujących. Nieco mniej mocy bocznej, za to sporo więcej windy niż Hornet.
HQ Toxic II - skrzydło od HQ. Da się na nim zarówno nieźle pozasuwać, jak i poskakać. Uniwersalny, jednak bardziej agresywny niż Beamer.
Peter Lynn Voltage 4m - latawiec przeznaczony do skoków dla osób zaawansowanych. Skrzydło petarda, ale niekoniecznie do nauki podstaw.

Awatar użytkownika
Ori
Kiter
Tel.: 000 000 000

Re: Informacje dla początkujących

Postautor: Ori » sobota, 31 października 2015, 13:22

Potwierdzam słowa Nevalona - PL Voltage to prawdziwa peterda. Posiadam Voltage'a w rozmiarze 6,5 m kw. Na bardzo silnym wietrze wyciąga moje 88kg nawet na 3 m z małym hakiem w górę. Hardstyle skacze nawet wyżej. Jest to agresywne skrzydło (nie wybacza błędów), więc pewnie Twister będzie dla Ciebie odpowiedniejszy.

Powerkitingowcy mają grupę na facebooku: Powerkiting Polska. Informacji niewiele, ale jest kogo pytać.

Wróć do „Pierwsze loty / To czy Tamto itp”