Polska->wielkopolskie->Poznań->Śrem

Miejscówki do landkitingu i snowkitingu
Awatar użytkownika
Archie
Ogarnięty kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Polska->wielkopolskie->Poznań->Śrem

Postautor: Archie » piątek, 7 grudnia 2007, 23:17

Dzisiaj brat znalazl łąkę, ktora nadaje sie pod Landkiting/Snowkitong. Mieści sie ona na obrzeżach Śremu (40km od Poznania), współrzędne GPS N52,10367 E17,03489
Wymiary łąki: 1- 1,5 km dlugosci i kolo 300 m szerokości. Trawka super :!: chyba golona, nie ma krzakow, odstajacych badyli :!: Zadnych zakazów - można wjechać samochodem :!:
Całosc okolo 5-7 razy wieksza niz nasza laka na Malcie, spokojnie 5 kajciarzy sobie posmiga :!: ;) Wzdłuż spotu(po lewej) ciagnie sie mała rzeczka, za ktora jest mozna powiedziec drugi spot :lol: Po prawiej natomiast jest masywny wał, ktory można calkiem nieźle wykorzystać ;)
Kolejnosc od lewej jest taka: rzeczka-spot-wał...
Niestety, aby nie bylo az tak kolorowo, to spot w jednym miejscu jest przedzielony linia energetycza :x przez co jego dlugosc sie skraca do okolo 850m :? Nie mniej jednak miejsce jest naprawdę godne uwagi :!: Mozna powiedziec, ze nawierzchnia rowna niczym "stół" :D

Ponizej kilka foteczek:

Mapka jak dojechac (czerowne kolko to zjazd z drogi w strone spotu)
Obrazek
Jak juz wczesniej wspomnialem, nawierzchnia jak stół :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wał
Obrazek
Obrazek
rzeczka
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 25 listopada 2011, 14:29 przez Archie, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
TomekG
Kiter
Kontaktowanie:

Re: Polska->wielkopolskie->Poznań->Śrem

Postautor: TomekG » sobota, 8 grudnia 2007, 00:45

wygląda dobrze mam nadzieje ze nie jest grząsko i ze nie bedą latac widły jak tam zlądujemy :twisted:

rysiopysio
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: rysiopysio » sobota, 8 grudnia 2007, 01:20

moje auto przejechalo wzdluz i w poprzek , sa miejsca grzaskie (niewiele) ale bez problemu sie dalo przejechac , trawka troche dorodna 15cm. ALE rowna , swoim autem rozpedzilem sie do 40km/h o bylo ok. Widel nie przewiduje - nie wyglada to na teren prywatny, zadna uprawa - chyba ze sie nie znam i komus pole rozjezdzilem.
Calosc psuje ta cholerna linia energetyczna - wszedzie musza je stawiac.

Awatar użytkownika
oXy
Ogarnięty kiter
Kontaktowanie:

Postautor: oXy » sobota, 8 grudnia 2007, 01:51

...jak na wiatr zachodni, jakieś drzewa stoją mu na przeszkodzie :?: :idea:

...chyba to jest dla nas najważniejsze :P

..ogólnie spocik prezentuje sie nienajgorzej :ok:
Wsparty przez... wściekłego BANDYTE F-ONE'a :) :mrgreen:

http://www.powerkiteshop.pl http://www.paracontrol.pl

rysiopysio
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: rysiopysio » sobota, 8 grudnia 2007, 02:22

spocik jest pokrecony, ale generalnie zorientowany NWW czyli na godzine 10 -11 wiec od strony zachodniem ma sie jak rozwiac , gdyz jest to po dlugosci a drzewa jezeli sa to rzadkie i niskie. Gorzej jesli zawieje od poludnia - przeszkadza wal powodziowy i troche lasu, od polnocy szczatkowe drzewa za rzeczka. Ze wschodu raczej slabe wiatry.
Abyscie mieli obraz to patrz mapka - kolko to wjazd od wschodu , od polnocy ograniczony rzeczka a od poludnia szarym kolorem walu i Sremu, zdjecia sa robione nast
1 z W na E z SW kranca
2 to samo tylko z NW kranca
3 z pierwsych ok 200m na W strone sa drzewa , ale daleko i dosc niskie
4 z zach czesc spotu, zdjecie z N na SW
5 z srodkowej czesci, z N na SW widac las w oddali moze byc klopotliwy w srodkowej czesci jezeli wieje ze wschodu i poludnia
6 widok na rzeczke i co za nia, polowa spotu , robione z poludnia na polnoc.

Bugy beda bez poroblemu jezdzily , nie jestem pewien co do MTB , powinien ktos (bardziej doswiadczony) to obejrzec , zanim sie zwalicie kupa i bedziecie psy na mnie wieszac .
Co do nawierzchni , skoro da sie jezdzic samochodem i to dosc szybko to i te wasze wozki inwalidzkie tez daza rade.

Wyglada to na ulge Warty (poldery powodziowe)), przy wysokim stanie , aby sremiakom tylki uchronic przed wielka woda - czyli obwodnica dla warty , pewnie nalezy to do gminy i oni tez o to dbac musza.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 grudnia 2007, 02:25 przez rysiopysio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomekG
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: TomekG » niedziela, 9 grudnia 2007, 00:47

no najwiecej u nas zachodniego wiatru . pd obsługuje malta reszte kobylnica a dobry zachód w miejscu gdzie nei ma jebnietych modelarzy i helikopterów to skarb :)

Szogun251
Pierwsze loty

Postautor: Szogun251 » czwartek, 20 grudnia 2007, 05:05

Możecie być spokojni o to miejsce, to nie jest pole więc z widłami was gonić nie będa, wiem bo jeszcze niedawno miałem domek 10 kilometrów od śremu i znam trochę tą okolicę,teraz jak mam latawiec to na wakacje było by jak znalazł, jak was ktoś zobaczy to sensację wzbudzicie raczej, kiedyś na paralotniach wujka znajomi przelatywali to wszyscy oczy w słup.

klon1000
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: klon1000 » piątek, 28 maja 2010, 23:19

Witam panowie i panie!

Jestem ze Śremu i muszę powiedzieć że faktycznie miejsce jest spoko są to rozległe łąki do o koła starego koryta Warty regularnie koszone przez rolników jak i na wiosnę tak i latem i na jesień lecz w obecnej sytuacji powodziowej jazdę na desce czy też buggy można sobie wybić z głowy co do beztroskiej jazdy mam też pewne wątpliwości ponieważ panowie rolnicy najpierw koszą potem w zależności od pogody suszą to co skosili i oczywiście zbierają :notworthy: tak że no nie wiem :| ale po zebraniu no to chyba się nikt na was nie pogniewa :D dalej gdybyście mieli nas panowie zaszczycić swoją obecnością w śremkowie to daje sobie łeb ściąć że byście byli tak samo postrzegani jak ufo :ok: ale na pewno mogę dopisać jeszcze że w Śremie to nie jedyne miejsce dlaczego ano dlatego że mamy tu JW i dwa poligony jeden na którym mieści się strzelnica ( nie zalecam do jazdy :P ) i drugi taktyczny ale nie poryty przez czołgi :twisted: kilka hektarów łąk jak to wyląda trzeba było by sprawdzić z tego co pamiętam za dzieciaka biegało sie tam i bawiło weren był naprawde zajebisty jak sprawdzw to go opisze narazie to na tyle a tak w tej chwili wygląda to miejsce fotki od 5 do 8 :cry:
http://srem.org.pl/?p=2387

Awatar użytkownika
P_O_H
Początkujący kiter
kite: Rapace, Hadlow Pro
decha: NHP Snow / Tona POP
Kontaktowanie:

Postautor: P_O_H » piątek, 18 listopada 2011, 15:35

Cześć!

Jestem ze Śremu i dosłownie 2 kilometry dalej jest jeszcze lepsza miejscówa!
Co prawda osłonięta wałem Warty od północy, ale rzadko wieje u nas z tego kierunku.

Oto link do trasy dojazdu z miejscówki pokazanej do tej drugiej:

http://mapy.google.pl/maps?saddr=Trasa+ ... 4&t=m&z=14

Pokazana wyżej przez kolegę miejscówka jest jak najbardziej spoko. Jednak trawa tam jest wyższa, teren trochę bardziej nierówny. No i powierzchnia mniejsza.

Także jak tylko będą warunki, to zapraszamy!
Z tym że... od 3 tyg. nic u nas nie wieje... :(

Awatar użytkownika
P_O_H
Początkujący kiter
kite: Rapace, Hadlow Pro
decha: NHP Snow / Tona POP
Kontaktowanie:

Postautor: P_O_H » czwartek, 24 listopada 2011, 13:56

Witam!

Kto chętny - ustawka w Śremie na weekend. Zapowiadają jakieś 12-13 węzłów (w porywach do 25).
Sobota od 10 rano, niedziela od 13.

Dojazd do miejscówki od ul. Krótkiej:

http://mapy.google.pl/maps?saddr=Powsta ... 5&t=m&z=15

W razie skontaktujemy się sms-owo lub telefonicznie!

Wróć do „Land/Snow”