Brzesko - Tarnów - Łososina

jack-son
Początkujący kiter
Tel.: 000 000 000

Re: Brzesko - Tarnów - Łososina

Postautor: jack-son » środa, 3 marca 2010, 22:59

Ktos sie pisze na przetestowanie lotniska w Tarnowie na jutro albo piatek?
Napewno juz sucho. Przy okazji znalazlem jeszcze jeden fajny spocik w Brzesku, przy trasie E4. Spora łączka z lekkim spadkiem. Jak znajde kabel do telefonu to wrzuce fotki.

PS. zmullen moze zmien tytuł posta na Brzesko-Tarnów-Łososina? Może więcej ludzi sie załapie :D

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » czwartek, 4 marca 2010, 22:06

Szkoda że dopiero dziś czytam tego posta bo na jutro już na pewno wolnego nie załatwię a w weekend szkoła :( Choć jakby było coś pewnego i inne okoliczności by mi spasowały to ze szkoły można zrezygnować:P. A tak w ogóle jack-son myślisz że można by tak w ciemno jechać na testy lotniska czy pasowałoby skontaktować się w pierwej z tamtejszymi władzami?
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

jack-son
Początkujący kiter

Postautor: jack-son » niedziela, 21 marca 2010, 23:16

Ponizej link do spociku w Brzesku:
http://maps.google.pl/map...020728&t=h&z=16

Byłem na tym terenie w weekend z latawcem i deską. I szczerze powiem, że jestem miło zaskoczony. Wiatr był dość szkwalisty (południowy), ale to chyba jak wszędzie w ostatnim czasie. Powierzchnia w miarę równa, nawet na truckach typu skate dało radę. Spadek terenu dodatkowo dodaje trochę prędkości :D Miejsca bardzo dużo.
Jak ktoś chętny na jakiś wypadzik do Brzeska, to pisać. Jako, że mam w miarę niedaleko, mogę przywiezć ze sobą bagusa jakby ktoś chciał pojezdzić.
Jeśli znalazłoby się więcej osób chętnych, żeby tam polatać, mogę zagadać z osobami zarządzającymi tym terenem. Póki co nikt się do mnie nie przyczepił.
Ogólnie teren należy do jakiejś hodowli królików chyba, ale nigdy nie widziałem tam żadnych zwierząt.

Co do lotniska w Tarnowie, można zadzwonić do aeroklubu wcześniej, choć nie sądzę żeby mieli coś przeciwko. Chyba nie często się tam coś u nich dzieje?

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » niedziela, 21 marca 2010, 23:43

Na lotnisku w Tarnowie ostatnio co się działo to chyba lądowanie Golobów :P Ja jestem jak najbardziej chętny i na Tarnów i na Brzesko z tym, że nie mam samochodu a pożyczyć będzie ciężko. Co do dzwonienia do władz tarnowskiego lotniska to można zapytać czy w ogóle będzie istniała taka możliwość
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

jaggi
Pierwsze loty
Kontaktowanie:

Postautor: jaggi » wtorek, 23 marca 2010, 22:56

Igor pisze:Hej!
Ja mieszkam w zakliczynie Ok. 20km od łososiny. Trudno :cry: jak tam się nie zgodzą to może w tarnowie na lotnisku gumniska. Może ktoś tam już latał?
Jak coś wiecie to dajcie znać :D
A może jak by się więcej ludzi znalazło to by nas wpuścili tam do łososiny :D

Hejka.

Ja też mam niedaleko do Łososiny, więc jeżeli będziecie organizowali się większą grupą, chętnie dołączę!

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » sobota, 17 kwietnia 2010, 16:32

Odnośnie lotniska w Tarnowie to byłem dziś zerknąć z ciekawości i mam kilka kiepskich fotek :)
jack-son pisze: ładna, równa, trawiasta powierzchnia, brak kałuż i błotnistych placy; dobry dojazd i miejsce do parkowania też OK. Jedyny minus to przebiegająca jednym brzegiem lotniska linia elektryczna :shock:

Co do kałuż to akurat dziś były takie, ale to przez ostatnie deszcze, wiec powinny zejść niebawem.
Obrazek
Obrazek

Linia elektryczna niestety jest i to poważna

Obrazek

Ale za nią jest jeszcze sporo wolnego miejsca wiec nie przeszkadza, a i kałuże są raczej przy linii, a oddalając się od niej poprawia się jakość nawierzchni

To widok na wschód, już za linią:
Obrazek
To na zachód:
Obrazek

Ponadto gadałem z Panem z trabanta, który puszczał sobie tam helikopterek i szybowiec i który należy do aeroklubu czy jak to tam nazwać. Powiedział, że z wejściem nie będzie problemu, tylko żeby w razie czego podejść do osób aktualnie tam przebywających w celu uzgodnienia podziału lotniska, żeby sobie w drogę nie wchodzić. Jesli nie będzie nikogo to jeszcze lepiej:)

Z dojazdem i parkowaniem nie jest tak do końca super, bo są zakazy ruchu, ale w odległości ok 200-300m od lotniska już się zaparkuje.

Jakby był wiatr i bym się wybierał to dam znać, może ktoś z was się jeszcze zjawi.
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

panbalagan

Postautor: panbalagan » sobota, 17 kwietnia 2010, 19:16

chyba Cię odwiedzę :)
duże to lotnisko? wygląda ładnie, nie mam daleko bardzo to może kiedyś ustawka :? ?

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » sobota, 17 kwietnia 2010, 19:26

Ja jak najbardziej za. Myślę ze znalazłoby się kilka osób z tych stron jeszcze (znaczy ze 2 :) ), może trochę bez latawców i sprzętów tylko z wiatrem tu bida niestety
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

jack-son
Początkujący kiter

Postautor: jack-son » sobota, 17 kwietnia 2010, 23:19

Jak obczaisz jak tam wiatry wyglądają, to daj znać.
Rozumię, że nie rozkładałeś się z latawcem i deską?

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » niedziela, 18 kwietnia 2010, 00:13

Nie rozkładałem się bo nawet nie miałem :) co do wiatrów to najlepiej byłoby gdyby wiało od południa, a najgorzej od północy. Dziś był taki wiaterek że najwyżej postawiłbym latawiec. Jak wytresuję coś bardziej to dam znać
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

panbalagan

Postautor: panbalagan » poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 13:53

zmullen co robisz w czwartek ;) ?
ja, butcher12 i kilka innych osób albo pojedziemy do Ciebie albo latamy delikatniej k. Połańca...

pozdro

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 18:47

W sumie to bym reflektował a i owszem, jednakże warunków wiatrowych zagwarantować nie mogę, jak również czy stan lotniska będzie was satysfakcjonował. W przypadku braku wiatru można by wybrać się niedaleko na Górę Marcina http://www.malopolska.eteris.pl/zabytki ... ku-tarnow/ pojeździć na desce, choć powiem szczerze że nigdy tam nie jeździłem i też nie wiem czy się nada. Z mojej strony wszystko zależy od tego czy dostanę na czwartek wolne
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

jack-son
Początkujący kiter

Postautor: jack-son » wtorek, 20 kwietnia 2010, 00:32

W takim razie może i mi uda sie wpaść do Tarnowa.
Choć na czwartek podobno zapowiada się śnieg z deszczem :shock: (wg informacji z TV)

zmullen
Kiter

Postautor: zmullen » wtorek, 20 kwietnia 2010, 19:42

Sprawa wygląda tak, że dostałem wolne :) więc teraz kwestia warunków wiatrowych Obrazek

Wygląda na to, że przez chwilę się nada :)
Ozone Access XC 09 10m^2
MBS Comp 16
Salomon Shade 155

panbalagan

Postautor: panbalagan » środa, 21 kwietnia 2010, 12:41

o ile jutro nie będzie padać to wpadamy koło 11 ;)
zmullen dawaj numer tel.! (trzeba się dogadać co jak gdzie kiedy)

pozdro

[ Dodano: Pią 23 Kwi, 2010 13:55 ]
aaaaleee to było dobre :D
wypad I klasa, szkoda że nie skoszona trawa, ale ogólnie wypass :ok:
jednorękie 36 UH, jack-son ty wiesz :)
pozdro chłopaki i do następnego :ok:

Wróć do „małopolskie”