Kraków- Bagry

Awatar użytkownika
FelekDziadek
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Kraków- Bagry

Postautor: FelekDziadek » czwartek, 6 lutego 2014, 21:11

W związku z tym że w najbliższej i trochę dalszej okolicy nie ma śniegu dzisiaj na dwie godzinki zaglądnąłem na zalew Bagry. Śniegu też nie ma ale lód jest całkiem całkiem. Nie powiem dokładnie jaka grubość bo nie znalazłem żadnej przerębli ale gdzieniegdzie przy brzegu gdzie jest przeźroczysty lód i jakieś pęknięcia to po tych pęknięciach widać że ma dobrze ponad 10cm. Widziałem też ślady quada tak że jeśli chodzi o grubość to powinno wystarczać. Powierzchnia jest raczej gładziutka gdyż w dzień jest trochę podtapiany a w nocy jest ta woda znowu zmrażana. Dzisiaj koło południa lód był mokry ,było już trochę wody ( 1-2mm) i to nie wszędzie ale poślizg był taki że przy ~2m/s można było z wiatrem jechać na nartach bez latawca a tylko na samej kurtce.. Narty wziąłem akurat najstarsze ze swojej kolekcji które chyba nigdy nie były ostrzone i można sobie wyobrażać jak wyglądało krawędziowanie-narty muszą być brzytwy. Generalnie wiało b.słabo ale kilka halsów zaliczyłem ( dopóki nie nabrałem za dużo wody do latawca przy międzylądowaniach a przy takim kiepskim wietrze już wtedy był za ciężki i nie mogłem go podnieść.) Gdyby wiało ze dwa metry więcej albo nie było wody na lodzie byłoby ok. :pa:

Awatar użytkownika
sylwio11
Kiter
kite: Venom16,F-One bandit9 Apex 7,5
decha: dwie deSki
buggy: WRW
Tel.: 501405538
Kontaktowanie:

Re: Kraków- Bagry

Postautor: sylwio11 » piątek, 7 lutego 2014, 16:18

Szkoda że na jutro nie widać warunków !

Awatar użytkownika
FelekDziadek
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: Kraków- Bagry

Postautor: FelekDziadek » piątek, 7 lutego 2014, 20:20

Jutro nie dam rady ale w niedziele , jak będzie znośna, to wpadnę.

Wróć do „małopolskie”