Okolice Góry Św. Anny i lotnisko Kamień Śląski

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter
kite: C-Quad 8,5 i HQ Beamer 5
decha: narty Head, Dynastar ..

Okolice Góry Św. Anny i lotnisko Kamień Śląski

Postautor: MaKo » czwartek, 24 listopada 2011, 13:07

Jako początkujący użytkownik HQ Beamera V razem z kolegą z Kamionka (HQ Scout II) szukamy terenów snowkitowych w naszej okolicy.
W czasie oczekiwania na śnieg sprawdzamy, gdzie ewentulanie można będzie polatać i czy na tym terenie nie ma kamieni, rowów, złomu i innnych niemiłych niespodzianek :evil: , które może przykryć śnieg.
Na razie latam statycznie obok domu - mam pod ręką łakę (jakieś 2ha) i 3ha pola po bronowaniu, no i jeszcze 0,5ha nieużytków (koszonych :lol: ) Myślę, że w zimie przy odpowiednim kierunku wiatru (nie w stronę linii wysokiego napięcia :shock: ) da się polatać.
Wytypowaliśmy z kolegą parę propozycji:
1) lotnisko Kamień Śląski - teren ogrodzony, koszony, ale trzeba sprawdzić czy można z tego obszaru skorzystać (modelarze korzystali). Ewentualnie teren poza ogrodzeniem (jakieś 200x500m) - też niezłe miejsce.
2) pole (kilka ha) na grzbiecie wzniesienia pomiędzy wsią Wysoka i Góra Św. Anny po prawej stronie autostrady A4 (jadąc w kierunku Gliwic). Ale UWAGA - teren sąsiaduje z lasem, więc wiatr może być nieprzewidywalny.
3) pola pomiędzy miejscowościami Dąbrówka i Ligota Dolna, ograniczone z jednej strony autostradą A4 a z drugiej drogą nr 409. Pola obok Ligoty to tereny dawnego lotniska szybowcowego.
Mam nadzieję, że żaden rolnik nie pogoni nas widłami w czasie latania po jego zaśnieżonym polu ;) .
P.S. Podobno ktoś lata też w okolicach Gogolina - wiedzących coś proszę o info :notworthy:

Awatar użytkownika
starplanet
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: Okolice Góry Św. Anny i lotnisko Kamień Śląski

Postautor: starplanet » piątek, 25 listopada 2011, 23:26

Zapraszamy do Gliwic :) W tym roku będzie jeździć ok 20 osób spot KKŚ Aeroklub Gliwice

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Zaproszenie do Gliwic

Postautor: MaKo » niedziela, 27 listopada 2011, 23:16

Dzięki za zaproszenie :) . Dopiero zaczynamy przygodę z latawcami. Gdy zaczniemy już w miarę poprawnie się "poruszać" po śniegu to może się z kolegą zjawimy. Na razie trenujemy na sucho tj. na trawie bez śniegu (wczoraj i dzisiaj). W sobotę było nas 2, a potem dołączył do naszych HQ jeszcze chłopak z Dragonem i powiedział, że jego kolega też ma latawkę. Tak więc powoli grupka rośnie ;) Pozdrowienia dla ekipy z Gliwic :D

Awatar użytkownika
gojo
Kiter

Postautor: gojo » piątek, 2 grudnia 2011, 16:41

MaKo pisze:2) pole (kilka ha) na grzbiecie wzniesienia pomiędzy wsią Wysoka i Góra Św. Anny po prawej stronie autostrady A4 (jadąc w kierunku Gliwic). Ale UWAGA - teren sąsiaduje z lasem, więc wiatr może być nieprzewidywalny.

MaKo - tutaj:
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic ... 6&start=75
znajdziesz więcej o spotach na opolszczyżnie.
Jak spadnie śnieg, to jesteś otoczony dobrymi miejscówkami.
A to pole:
pola pomiędzy miejscowościami Dąbrówka i Ligota Dolna, ograniczone z jednej strony autostradą A4 a z drugiej drogą nr 409. Pola obok Ligoty to tereny dawnego lotniska szybowcowego.
to cud, miód i malina - obejrzałem sobie wczoraj z A4.
Pozdr.

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Miód malina ...

Postautor: MaKo » niedziela, 4 grudnia 2011, 23:19

Gojo - tak jak napisałeś miód malina, tylko śniegu nadal brak :( Ale jak spadnie, to pojawią się tam na pewno dwaj początkujący czyli ja+narty+HQ Beamer V i kolega (jeszcze się na forum nie ujawnił)+narty+HQ Scout II :)
Dzięki za link do spotu GSA, to dokładnie to samo miejsce, o którym pisałem. Na pewno też tam się pojawimy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 grudnia 2011, 23:34 przez MaKo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
kite: FS S3 21 DLX, APEX 3 10m
decha: Narty, MBS Pro 100
buggy: Home Made
Tel.: 693 459 102
Kontaktowanie:

Pozdrowionka

Postautor: TomekWini » sobota, 21 stycznia 2012, 00:21

Hej Ma-Ko
Jutro się spotkamy, Karol do mnie zadzwonił i jutro ponoć razem poszalejemy na Św. Annie!
Pozdrawiam

DamianK
Pierwsze loty

Re: Pozdrowionka

Postautor: DamianK » niedziela, 22 stycznia 2012, 17:17

TomekWini pisze:Hej Ma-Ko
Jutro się spotkamy, Karol do mnie zadzwonił i jutro ponoć razem poszalejemy na Św. Annie!
Pozdrawiam

Dzięki Panowie za dzisiejszą wspólna jazdy na GSA. Na landkiting nie jestem zalogowany i nie korzystam z tego forum.
Mamy kilka fajnych zdjęć z dzisiaj a w tym latawca na drzewie i wrzucimy je niebawem na nasz profil:)
My umawiamy się na wspólne wyjazdy przez Facebooka tu link do naszej storny:

http://www.facebook.com/KiteTurawa

Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszamy
Latem - Kitesufing głownie na Turawie
Zima -Snowkite głównie na GSA i Lotnisku w PNW

PS. (Proszę wklejcie to gdzie trzeba na waszym forum bo nie ogarniam tego na landkiting i nie wiem gdzie jest odpowiednie miejsce by potencjalne osoby sie o tym dowiedziały.

Pozdrawiam Damian, dziś niebieski latawiec North :)

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Dziękujemy.

Postautor: MaKo » niedziela, 22 stycznia 2012, 22:59

Fajnie, że się odezwałeś na tym forum i fajnie było dzisiaj polatać - w sumie było na spocie 8 kitów nasze 2 Apex (w tym jeden wylądował na drzewie), Scout II, Beamer V, Pansh i jeszcze "pompki". Dzięki współpracy i siekierze :ok: , którą kolega nosi w plecaku latawca ;) udało się sprawnie odrąbać gałąź i zdjąć Apexa w stanie praktycznie nienaruszonym.
Wczoraj również byliśmy w tym miejscu w czwórkę. Wiatr był minimalny (ok 2m/s w porywach do 4) i trzeba było mocno pracować latawcem, żeby ruszyć z miejsca i trochę pojeździć. Późnym popołudniem, gdy już kończyliśmy zaczęło lepiej wiać :evil: Umówiliśmy się na dzisiaj i zebrała się fajna ekipa ale wiało dla mnie trochę za mocno (w porywach do 12 m/s), ale nowi koledzy z pompkami trochę narzekali, że słabo :shock:. Ich "maszyny" w porównaniu do mojego Full Powera były w powietrzu bardzo spokojne. 10-metrowe Apexy wyrywały kolegów w górę bez proszenia o zgodę.
W sumie weekend był dość udany jak na mój trzeci kontakt ze snowkitingiem. Najbliższy tydzień w prognozach to śnieg i lekki mróz więc jeszcze tylko trochę wiatru i na spot.
Pozdrowienia dla wszystkich dzisiejszych "snowkitówców" ze spotu GSA :mrgreen:
P.S. Siekiera w plecaku latawca naprawdę się przydaje, a ja do bagażnika przed wyruszeniem na spot zacznę wrzucać piłę łańcuchową :lol: bo nie zawsze w ekipie jest ktoś, kto tak sprawnie jak kolega Tomek wdrapuje się na drzewo :brawo:
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 stycznia 2012, 23:06 przez MaKo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
Kontaktowanie:

Jazda na GSA

Postautor: TomekWini » niedziela, 22 stycznia 2012, 23:40

Hej Chłopaki!
Fajnie dzisiaj było na Górze Św. Anny, ale tak jak Marcin piszesz, to jak dla nas nowicjuszy w snowkitingu, to troszke za mocno szkwaliło!
Mój Apex3 wyrywał mnie w górę nawet podczas postoju w zenicie! :shock: Winda była niemozliwa, nie byłem w stanie nawet podejść do nart po wystartowaniu. 12m/s to za dużo jak dla mnie, tymbardziej, ze wiatr nie był równy wiało od4-12m/s!
Chłopaki z Turawy zrobili na mnie wrażenie! Świetnie sobie radzili z pompowańcami! Podobało mi się to, że ich latawce nie zmieniały się co chwilę w szmaty, tylko cały czas trzymały fason!
Przygoda z drzewem też mnie wystraszyła, bo Karol zerwał latawca, ale szkwał był na tyle silny, że i tak wyrwało go na gałazie! Wystraszyłem się, że pociągnie go na autostradę A4.
Na szczęscie do sprawy podeszliśmy bez nerwów i na spokojnie udało się latawca zdjąć bez najmniejszego uszkodzenia!
To kolejny dowód na to, że na spocie warto latać w większym gronie ze względu na bezpieczeństwo i wspólną pomoc w razie jakiegokolwiek incydentu! Również tak jak Marcin (Ma-Ko) pisze warto w bagażniku mieć jakąś piłę lub siekierę, bo gdyby Marek nie miał siekiery, to walczylibyśmy z tym drzewem do wieczora!
Ogólnie dzień był świetny i pomimo, że sobie dzisiaj na nartkach za bardzo nie pojeździłem, to teraz wieczorkiem jestem połamany jakby mnie walec przejechał :roll:
Dzięki wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia wkrótce!
Zapowiadają ochłodzenie i opady śniegu!
Pozdrawiam
P.S. znalazłem na Chomiku wspaniały film "HowToSnowkite" vol.1. Film ma prawie 2 godz i naszym zdaniem powinien być dostarczany z każdym zakupionym latwcem, szczególnie dla zielonych!

Tekila
Pierwsze loty
Kontaktowanie:

Postautor: Tekila » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 01:15

P.S. znalazłem na Chomiku wspaniały film "HowToSnowkite" vol.1. Film ma prawie 2 godz i naszym zdaniem powinien być dostarczany z każdym zakupionym latwcem, szczególnie dla zielonych!

:D ja bym prosił o link do tego filmu hętnie oglądne :)

Awatar użytkownika
jok470er
Kiter
kite: Areos Gyro

Postautor: jok470er » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 01:17

no to grubo było :D - myśmy dzisiaj też próbowali statycznie- kolega Tekila pourywał kitekilery i w ogule był czad- za mocno wiało na moje oko zeglaza to 10m/s - we wtorek jedziemy na Czechy - prawdopodobnie na Horni Udoli - ale jeszcze zobaczymy po drodze - gdzie będzie śnieg to tam spróbujemy - ma wiać 5-6 m/s to tak na nasze latawki i pierwsze jazdy na nartach to akurat ;)

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 12:36

Tekila pisze:P.S. znalazłem na Chomiku wspaniały film "HowToSnowkite" vol.1. Film ma prawie 2 godz i naszym zdaniem powinien być dostarczany z każdym zakupionym latwcem, szczególnie dla zielonych!

:D ja bym prosił o link do tego filmu hętnie oglądne :)

Panowie filmik można pobrać z internetowego dysku http://www.chomikuj.pl po zarejestrowaniu i zalogowaniu możecie wyszukać plik po tytule i pobrać. Film waży 756 mb. Pierwsze 3 gb na chomiku macie za free, potem trzeba płacić grosze... ja zapłaciłem za dostęp do plików 25zł na 3 miesiące! Ale na chomiku jest dosłownie wszystko!!! Od MP3 poprzez programy, filmy, dokumenty dosłownie wszystko! Prawdziwy skarbiec!
Rebelia pisze:no to grubo było :D - myśmy dzisiaj też próbowali statycznie- kolega Tekila pourywał kitekilery i w ogule był czad- za mocno wiało na moje oko zeglaza to 10m/s - we wtorek jedziemy na Czechy - prawdopodobnie na Horni Udoli - ale jeszcze zobaczymy po drodze - gdzie będzie śnieg to tam spróbujemy - ma wiać 5-6 m/s to tak na nasze latawki i pierwsze jazdy na nartach to akurat ;)

Hej Rebelia
Jesli chodzi o Horni Udoli, to byłem tam z czwartek. Śniegu jest tam tak dużo, że po zejściu z trasy zapadłem się prawie po pas!
A teren jest bardzo osłonięty i moim zdaniem nie nadaje się do landkitingu! Jak będzie wiało, to na 100% będą turbulencje! Przy skrzydle pow 6m2 jest to niebezpiecze! Do latawka bardziej polecam lotnisko w Mikulowicach!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 stycznia 2012, 13:15 przez TomekWini, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jok470er
Kiter

Postautor: jok470er » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:10

"Do latawka bardziej polecam lotnisko w Mikulowicach! " nooo- właśniee :ok: zapomniałem o tym- tylko czy jest tam śnieg ?? to pewnie tam jutro pojedziemy :D

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 22:44

Rebelia pisze:"Do latawka bardziej polecam lotnisko w Mikulowicach! " nooo- właśniee :ok: zapomniałem o tym- tylko czy jest tam śnieg ?? to pewnie tam jutro pojedziemy :D

Myślę że sniegu tam nie brakuje, tymbardziej, że teraz u nas sypie niemożliwie!
Jutro będę tamtędy przejeżdzał, to może zajadę rzucić okiem, ale nie zabieramy Kitów, bo jedziemy na stoki Ramzowej ze względu na kilka osób, które jeżdżą tylko na nartach. Za to w środę wybieram się na GSA, może będzie spokojniej wiało! Zamierzamy walczyć tam we czterech. Aczkolwiek, jak mocno dośnieży i będzie wiało, to chcemy spróbować na łące w poblizu lotniska w Kamieniu Śląskim. ponoć są tam równe wiatry i i nie takie gwałtowne jak na Górze Św. Anny. W Środę się okaże. Serdecznie zapraszamy. W wiekszym gronie zawsze weselej :D
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 stycznia 2012, 22:46 przez TomekWini, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jok470er
Kiter

Postautor: jok470er » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:44

u nas jak narazie to leje- looknij jutro ile sniegu w Mikulowicach- my przełozylismy - na srodę ;)

Wróć do „opolskie”