ABC obsługi latawców Flysurfer

Ogólne rozważania o kitesurfingowych sprawach. Pytania o sprzęt, pływanie i takie tam.
Awatar użytkownika
AIRMAN
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

ABC obsługi latawców Flysurfer

Postautor: AIRMAN » piątek, 3 września 2010, 10:45

ABC – czyli podstawowe czynności, które wykonujemy przychodząc na plaże.
Aby najlepiej zilustrować zagadnienie wklejam parę filmików.

Jak rozwinąć, uruchomić oraz wylądować Flysurfera?

Jak podnieść Flysurfera z wody?

Jak poprawnie zwinąć Flysurfera?

Solo landing

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2013, 10:08 przez AIRMAN, łącznie zmieniany 3 razy.

Pchełas
Kiter
Kontaktowanie:

Re: ABC obsługi latawców Flysurfer

Postautor: Pchełas » piątek, 3 września 2010, 14:28

Chciałbym podzielić się pewną uwagą- analogią. Na oficjalnej stronie Canona (aparaty) są zdjęcia przykładowe, robione w tak wycyckanych, szklarniowych warunkach, że zdjęcia z małpy (za kilka stów) wygląda jak zawodowa fota.
Dlatego ten latawiec tak łatwo wstaje z wody na filmie :D
Niech nakręcą film, jak zrestartować FS w wodzie na jeziorze w Polsce, gdzie wiatr jest albo go niema chwilowo i nabieramy wody. Dlatego myslę, że o ile faktem jest całoroczność FSa, o tyle w naszych nieszklarniowych warunkach lepiej mieć pompkę na wodzie.

Co do śniegu/lądu jestem za.

.:AcN:.
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: .:AcN:. » piątek, 3 września 2010, 15:53

Jak naprawde bardzo lubie te kity szczególnie speedy tak na głeboką wode poprostu bym z nimi nie wyszedł. Jak dla mnie najlepsze latawce komorowe na rynku których gł przeznaczeniem jest lad i snieg a woda-tylko w warunkach zatokowych gdzie w razie czego mamy glebe pod nogami.

Na głebokiwej wodzie-tylko dla expertów.

Pozdro

Awatar użytkownika
AIRMAN
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: AIRMAN » piątek, 3 września 2010, 16:16

Najnowszy Speed3 21 w warunkach jeziorowych

AcN wszystko jest kwestią doświadczenia i przełamania się.
Znam wielu użytkowników latawców pompowanych, którzy nauczyli się kite'a na płytkiej wodzie i mówią że nigdy nie wejdę na głęboką.

Znam również wielu użytkowników Flysurfera, którzy przy słabych umiejętnościach zaczęli pływać na głębokiej wodzie i w żaden sposób ich to nie ogranicza.
FLYSURFER - a head of its time

Awatar użytkownika
PanMarcepan
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: PanMarcepan » piątek, 3 września 2010, 16:17

Nie jestem expertem, a raczej beginerem w kitesurfingu i jakos na glebokiej wodzie czuje sie swietne ze swoim pulsem :) A na falach jeszcze lepiej :)

I nie narzekam :) Nastepna latawke tez kupie fs'a ;)

Restartowalem pulsika z wody nie raz i jakos wstaje mi o wiele szybciej niz pompki wkolo. Restart bez wiatru ? To faktycznie moze byc problem. Wody to chyba ta latawka nie ma szans nabrac na glebokiej wodzie w okresie "chwilowo". Po prostu sie z latawka dryfuje, a nie uzywa jako czerpaka zapierajac sie nogami o ziemie :)

Awatar użytkownika
AIRMAN
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: AIRMAN » poniedziałek, 6 września 2010, 12:09

Pchełas – pozwolę sobie zauważyć, że są to filmy instruktażowe, czyli takie które mają nam pokazać jak prawidłowo wykonać wszystkie czynności związane z użyciem Flysurfera na wodzie.
Czyli robiąc analogie do aparatu – jakie czynności musimy wykonać, aby zrobić dobre zdjęcie...?

AcN – wiem, że miałeś do czynienia ze Speedem. Jest to model dedykowany zaawansowanym riderom, mającym duże doświadczenie. Ma on bardzo wyżyłowane osiągi głównie pod względem skoków/latania. Bardzo duże AR – wydłużenie, powoduje że jest to model, który wymaga nieco więcej techniki przy starcie z wody.

Najbardziej uniwersalnym i przyjaznym latawcem Flysurfera jest Pulse, którego restart jest naprawdę banalnie prosty.
Wklejam dłuższy filmik dokładniej pokazujący zagadnienie
http://www.kiteforum.tv/video/FS_Pulse2 ... guide.html
FLYSURFER - a head of its time

Pchełas
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Pchełas » wtorek, 7 września 2010, 16:28

Akurat Canon nie podaje info, jak robić dobre zdjęcie. Po prostu wybiera tak dobre warunki, że sie samo robi :D

metsa
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: metsa » sobota, 24 listopada 2012, 17:45

Moje spostrzeżenia z jeziorowego pływania są takie : Latawiec restartuje nie gorzej niż pompka z tym że miałem kilka razy taka sytuację że po skoku wyprzedziłem latawiec i wpadłem przed niego , w takiej sytuacji linki wyluzowały się i szmatka spadła i "za kołnierz" tak się zdarza, analogicznie na pompowanych latawcach . Różnica jest taka że flysurfer zcukierkował się i splątał , mimo prób nie mogłem nic zrobić , pozostało mi zdryfowanie do brzegu i rozplątanie szmatki i dopiero restart i powrót do akcji. Dodam że pływałem na speedzie 3 - 15 m na głębokiej wodzie . Wg mnie obowiązkowo w takich warunkach trzeba mieć kapok i ewentualnie najlepiej , asekuracje brzegową . Pływając na pompkach od ponad 6 sezonów głównie na jeziorach nigdy nie miałem podobnej sytuacji , nawet pływając na 5 linkowym latawcu , który się przewinął i poplątał , byłem w stanie zrestartować go i niezależnie od splatania linek wrócić do brzegu .

Wróć do „Kitesurfing”