Jaki większy latawiec po Speed 3 12m

Ogólne rozważania o kitesurfingowych sprawach. Pytania o sprzęt, pływanie i takie tam.
Awatar użytkownika
KrisIs
Kiter
kite: Charger,Phantom, TS
decha: Custom Psycho, NHP666, Session
buggy: custom freestyle
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: Jaki większy latawiec po Speed 3 12m

Postautor: KrisIs » sobota, 7 grudnia 2013, 19:00

pawbuh pisze:Próbowałeś kiedyś pływać na dużej pompce 16-17m?
16-17tka pompowana, jest o niebo szybsza od 15m komórki, i śmiem dlatego twierdzić że z 16tki pompowanej wycisnę więcej mocy niż z 19m komórki.

Czyli pompka ma lepszy dół niż komórka ?
Jest szybsza od flaja ale nie od ARC.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter
kite: best, kabrinia
decha: sudwa, splin

Postautor: pawbuh » sobota, 7 grudnia 2013, 20:11

KrisIs pisze:
pawbuh pisze:Próbowałeś kiedyś pływać na dużej pompce 16-17m?
16-17tka pompowana, jest o niebo szybsza od 15m komórki, i śmiem dlatego twierdzić że z 16tki pompowanej wycisnę więcej mocy niż z 19m komórki.

Czyli pompka ma lepszy dół niż komórka ?
Jest szybsza od flaja ale nie od ARC.

nie chwytaj za słówka:), po prostu przy wietrze ok 10knt więcej da się wycisnąć z szybkiej pompki niż z powolnej komórki. Sprawdzone na speedzie 21, i switchbladze 16, na speedzie ledwo trzymałem wysokość, na switchbladze nie było problemu.
O dole poniżej 10knt, nie piszę bo nie ma o czym, nie należę do fanów latania bez wiatru.

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Postautor: Regis » sobota, 7 grudnia 2013, 22:07

Tak, tak, możemy się licytować... latawiec latawcowi nierówny, a od 10knt wzwyż to ja i na 12-stce wyjdę na hals. Sprawdzone ze speedem III 12 i Core GT 12, na świetnej desce Flysurfer Flydoor. Tylko jaki sens ma bujanie się lewo prawo?

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » niedziela, 8 grudnia 2013, 00:29

Regis pisze:Tak, tak, możemy się licytować... latawiec latawcowi nierówny, a od 10knt wzwyż to ja i na 12-stce wyjdę na hals. Sprawdzone ze speedem III 12 i Core GT 12, na świetnej desce Flysurfer Flydoor. Tylko jaki sens ma bujanie się lewo prawo?
Masz rację i nie jest moim zamiarem licytowanie się, ja mam 16 bo sporo ważę, przy 12-17knt wolę na niej pływać bo można poskakać.
Skoro przy 5-6m/s daje radę na 12m, większy latawiec nie ma sensu, jak wieje mniej to trzeba iść na piwo i moim zdaniem tyle w temacie.

Awatar użytkownika
KrisIs
Kiter
kite: Charger,Phantom, TS
decha: Custom Psycho, NHP666, Session
buggy: custom freestyle
Kontaktowanie:

Postautor: KrisIs » niedziela, 8 grudnia 2013, 01:11

Jeżeli pływacie na śródlądziu to wiecie że dół latawca ma znaczenie .
Ciągle słyszę woda pompki. Bo pompki to i pompki tamto.
Ja nie odpuszczam warunku 10-20 węzłów a może czasami jest 8-16 węzłów i na komórce daję radę (bo ma dobry dół) przetrzymać słaby wiatr. Na pompce 12m nic się nie zrobi bo latawiec spada i moczysz tyłek czekając na wiatr.
Moja mała waga + komórka + deska 141 cm daje to co normalna waga i pompka 17m+ monsterdoor czyli możliwość halsowania i ostrzenia testowane na akwenie śródlądowym.
I powiem szerze zamiast pompki 15m wolałbym Speeda 15m przynajmniej miałbym mocarza.

Awatar użytkownika
harnaś
Kiter
kite: Nobile 555 RRD Addiction
Tel.: 501-770-490

Postautor: harnaś » niedziela, 8 grudnia 2013, 04:37

A JA MAM na śródlądzie 10 oraz 10,5 i to jest dla mnie odpowiedni zestaw ,jedna z dobrym dołem druga z dobrą góra do tego deska 133/42 a jak jest za słabo to idę na piwo :troll:

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Postautor: Regis » niedziela, 8 grudnia 2013, 11:36

Czizas, ludzie porównujecie jeden konkretny latawiec (FS Speed III 15) do całej gamy pompek. Przecież to jest bez sensu.
Inaczej ciągnie Cronix, inacze Eagle, inaczej Escape, a jeszcze inaczej Velocity. Bo każdy jest inny. Na 13m.kw pompce typowo race masz dobry power i świetny dół już przy 8knt, w tych samych warunkach na RPM możesz pokręcić ósemki.
Na takiej zasadzie to szczerze mówiąc zaryzykuje stwierdzenie, że lepszy dół od speeda 15 będzie mieć Matrixx 15. Coś jednak za coś, w tym wypadku kosztem góry (dla 65-70kg ridera)
http://www.artofsound.pl - Dj na Imprezę

Awatar użytkownika
jmendys
Kiter
kite: FS 6-19
decha: MBS i Su2
Tel.: 504 220 988

Postautor: jmendys » środa, 11 grudnia 2013, 14:49

Po przeczytaniu relacji i wymianie informacji z TomekWini jestem trochę odważniejszy. Na chwilę obecną celuję między Speed 19dlx a Kitech! Fly3 19m. :twisted:
O Fly'u w rozmiarze 19m nie słyszałem / nie czytałem zbyt pochlebnym opinii (w przeciwieństwie do tego samego latawca w rozmiarze 15m), ale mam nadzieję przekonać się o tym osobiście w niedługim czasie :)

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » środa, 11 grudnia 2013, 15:13

jmendys pisze:Po przeczytaniu relacji i wymianie informacji z TomekWini jestem trochę odważniejszy. Na chwilę obecną celuję między Speed 19dlx a Kitech! Fly3 19m. :twisted:
O Fly'u w rozmiarze 19m nie słyszałem / nie czytałem zbyt pochlebnym opinii (w przeciwieństwie do tego samego latawca w rozmiarze 15m), ale mam nadzieję przekonać się o tym osobiście w niedługim czasie :)
Na Twoim miejscu wstrzymał bym się chwilę, niebawem będą SPEED IV i wtedy może uda się uzyskać lepszą cenę SPEED III lub zakupić SPEED IV, który będzie w rozmiarach 12, 15, 18 i 21 :twisted: 8 i 10 już jest w sprzedaży.
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
jmendys
Kiter
kite: FS 6-19
decha: MBS i Su2
Tel.: 504 220 988

Postautor: jmendys » środa, 11 grudnia 2013, 15:19

Enozo pisze:Na Twoim miejscu wstrzymał bym się chwilę, niebawem będą SPEED IV i wtedy może uda się uzyskać lepszą cenę SPEED III lub zakupić SPEED IV, który będzie w rozmiarach 12, 15, 18 i 21 :twisted: 8 i 10 już jest w sprzedaży.
Spoko, spoko - jeszcze zachowuję czujność :) Ale dzięki, że mi przypominasz :D

Awatar użytkownika
mpp
Kiter
kite: FS Speed III 12,15 DLX
decha: Trampa, Flyboards Radical 4

Postautor: mpp » niedziela, 15 grudnia 2013, 23:51

zasys obiecuje jak bede mial mozliwosc to przesle, jak jest rowny wiatr to sie da. Zdarza sie tak ze wieje 15-18 wezlow ale przez dzien wiatr opada lub podnosi sie o te 5 wezlow i latalem 15m przy 22 wezlach i nie bylem przepalerowany tylko trzeba uwarzniej uzywac speeda i jest wtedy ostro. Musimy zrozumiec ze warunki sa w roznych miejscach na swiecie rozne.

W zeszlym tygodniu na lazarote wchodzilismy z 7m latawcami na wiatr 26-33 wezlow, troche nas to zdziwilo bo nikt nie latal, po 3h zeszlismy, ludzie mowili ze mamy nierowno pod glowa, bo "tu" na takich wiatrach sie nie lata. jak opowiadalismy ze w irlandii to normalne i ze potrafimy wchodzic do wody nawet do 50 wezlow to sie za glowy lapali

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:01

mpp pisze:zasys obiecuje jak bede mial mozliwosc to przesle, jak jest rowny wiatr to sie da. Zdarza sie tak ze wieje 15-18 wezlow ale przez dzien wiatr opada lub podnosi sie o te 5 wezlow i latalem 15m przy 22 wezlach i nie bylem przepalerowany tylko trzeba uwarzniej uzywac speeda i jest wtedy ostro. Musimy zrozumiec ze warunki sa w roznych miejscach na swiecie rozne.

W zeszlym tygodniu na lazarote wchodzilismy z 7m latawcami na wiatr 26-33 wezlow, troche nas to zdziwilo bo nikt nie latal, po 3h zeszlismy, ludzie mowili ze mamy nierowno pod glowa, bo "tu" na takich wiatrach sie nie lata. jak opowiadalismy ze w irlandii to normalne i ze potrafimy wchodzic do wody nawet do 50 wezlow to sie za glowy lapali

Bo na lazarotte nie ma kajciarzy, tym bardziej w grudniu, każdy wie że to najsłabszy wiatrowo miesiąc na kanarach, mieliście niezłe szczęście jak wiało 26-33knt.
Większość na kajta leci 50km dalej na fuerte, a tam, uwierz mi, latają do bólu.
Pływałem na oceanie 25-35knt przy offshore (na wodzie ze 100kajtów), na początku miałem niezłego cykora, ale po chwili już było ok. Jak zobaczyłem że w tych warunkach przeprowadzane są podstawowe szkolenia, to nieźle się zdziwiłem.
Jedno jest pewne, trza mieć Grandes kochonos, żeby robić tam kurs podstawowy.

Awatar użytkownika
mpp
Kiter
kite: FS Speed III 12,15 DLX
decha: Trampa, Flyboards Radical 4

Postautor: mpp » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 15:52

na fuerte bylem w zeszlym roku. ani lazarote ani fuerte nie przypadly mi do gustu, jedyne co fajne to cieplo i bez pianki latalem.
Ja jestem ze szkoly ze nie plywa sie na offshore i nigdy nie bede plywal, wiem ze sa skutery i "pomagaja" mafia ktora trzepie kase na biednych turystach. plusy wysp to ze jest cieplo i wieje minusy to spoty i ludzie ktorzy robia kase i sa nieprzyjemni.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 19:35

mpp pisze:na fuerte bylem w zeszlym roku. ani lazarote ani fuerte nie przypadly mi do gustu, jedyne co fajne to cieplo i bez pianki latalem.
Ja jestem ze szkoly ze nie plywa sie na offshore i nigdy nie bede plywal, wiem ze sa skutery i "pomagaja" mafia ktora trzepie kase na biednych turystach. plusy wysp to ze jest cieplo i wieje minusy to spoty i ludzie ktorzy robia kase i sa nieprzyjemni.

Mnie też fuerte nie urzekła, był to z pewnością mój ostatni wypad na kajta na kanary, w podobnej kasie, wolę Egiptowo.
Na sotavento ci od "pomagania" to pracownicy Rene Egli, jeżeli wykupisz u nich cokolwiek, holowanie masz gratis. Wykupiłem u nich tylko dechę, chłopaki coś "zamieszali w papierach" i brałem od nich także kajty. Jak laguna była pusta, i wszyscy wyszli na ocean, skutery zapie.ły tam i z powrotem, byłem w szoku że rescue może działać tak sprawnie, na szczęście nie miałem okazji sprawdzić tego na własnej skórze.
Fakt, kombinat ustawiony na robienie kasy, co do ludzi, byli całkiem spoko, niestety szef za morde trzyma i za wszystko trza bulić

Wróć do „Kitesurfing”