Budowa Mojego Buggy

Awatar użytkownika
andrzej351
kite: wainman hawaii BOSS 12
decha: SCRUB quazar II
Tel.: 513 255 596

Budowa Mojego Buggy

Postautor: andrzej351 » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 00:35

witam!od kilku miesięcy jestem fanem landkitingu i mimo niewielkich umiejętności w jeździe na MTB oraz Buggy Kite postanowiłem zbudować swój własny wózek ;) .
posiadam zaplecze techniczne oraz wiedzę i odpowiednie umiejętności więc po zebraniu odpowiednich materiałów przystąpiłem do pracy.całość będzie spawana TIGiem,dzięki temu estetyka wózka wiele zyska :) .

przy budowie oraz doborze materiałów korzystałem z planów,zdjęć i opisów znalezionych w internecie.jak większość osób które stworzyły swój własny pojazd również z: http://popeyethewelder.com/
bardzo dziękuję kolegom bolek_id oraz Newalon któży udzielili mi wiele pomocnych wskazówek :brawo:

dobrze,teraz do rzeczy...

na konstrukcję ramy użyłem rury hydrauliczne znalezione na strychu oraz płaskowniki 4 i 5 mm wygrzebane z pod stołu warsztatowego.
-tylna oś - fi 34mm
-rama siedziska i widelec - fi 27mm
-szyjka widelca - profil 50x30x3mm

tak to już mniej więcej wygląda:

Obrazek

Obrazek

miałem problem z wygięciem identycznych kształtek ramy siedziska,ale udało się to rozwiązać w prosty sposób.po przecięciu wygiętej w obu płaszczyznach kształtki mogłem idealnie ustawić ramę do spawania.

Obrazek

Obrazek

koła do wózka zamówiłem tu:

http://wtryskownia.eu/przetworstwo/prod ... aczki.html

przyszły kompletne z łożyskami 15x35x11 i ogumieniem.oponki jakieś chińskie i poszły do wymiany na polskie KABATY.
tak wygląda porównanie opony taczkowej i kabata na felgach:

Obrazek

Obrazek

łożyska w przednim kole zostaną te z którymi przyszły felgi natomiast w tylnych będą wymienione na 17X35x10.mam już odpowiedni pręt stalowy z które wytoczone będą ośki.

mam jeszcze dylemat w kwestii doboru łożysk do szyjki widelca.nie wiem czy zastosować 12x28x12 czy 12x35x10...
skłaniam się ku mniejszemu żeby główka nie wyglądała zbyt potężnie.
może ktoś mi coś doradzi?

c.d.n.

Awatar użytkownika
andrzej351
kite: wainman hawaii BOSS 12
decha: SCRUB quazar II
Tel.: 513 255 596

Re: Budowa Mojego Buggy

Postautor: andrzej351 » czwartek, 31 grudnia 2015, 14:50

witam!prace nad wózkiem nadal trwają,z braku czasu oraz przerwy świątecznej nie tak intensywnie.tylna oś z ramą siedzenia są już gotowe,teraz zabrałem się za szyjkę widelca i sam widelec.
mam w związku z tym szybkie pytanie do was:
czy kąt 15-20 st pochylenia widelca w stosunku do osi pionowej będzie dobry?
mój wózek to konstrukcja typu freestyle i do spokojnej jazdy.
niebawem wstawię zdjęcia.

Wróć do „Buggy”