Zimowa wersja Buggy, Snowbuggy

Awatar użytkownika
Mały75
Kiter
Tel.: 000 000 000

Re: Zimowa wersja Buggy - płozy

Postautor: Mały75 » piątek, 30 września 2011, 09:54

Nadal słabo to widzę. Ciąg latawca spowoduję przechylenie ridera z niewłaściwą stronę a w konsekwencji jazdę z wiatrem. Tak mi się wydaje ;)

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » piątek, 30 września 2011, 10:48

Mały75 pisze:Ciąg latawca spowoduję przechylenie ridera z niewłaściwą stronę a w konsekwencji jazdę z wiatrem. Tak mi się wydaje ;)
Mały75, Przecież można odpuścić moc w latawcu (DSS) lub mocniej się przechylić czy też obie te czynności wykonać równocześnie. Latawiec dobiera się do aktualnie panujących warunków wiatrowych dlatego nie powinno być problemów z przeciąganiem ridera i w konsekwencji jazdę z wiatrem.
Moim zdaniem prawdopodobieństwo przeciągnięcia przez latawiec jest takie samo jak prawdopodobieństwo wyciągnięcia ridera w standardowym 3 kołowym buggy. Jak już jesteśmy przy standardowym buggy to tam przecież też w celu zmniejszenia ciągu bocznego ustawiasz wózek z wiatrem ;) lub odpuszczasz na depowerem (DSS). Na zasadzie balansu ciałem działa dwukołowe buggy i na filmikach jakie można znaleźć w sieci nie widziałem przechylenia przez siłę latawca w niewłaściwą stronę.
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
Mały75
Kiter
Tel.: 000 000 000

Postautor: Mały75 » piątek, 30 września 2011, 12:50

Masz trochę racji ;) Pamietaj jednak że podczas jazdy na zwykłym byggy w przeciwstawieniu się sile latawca pomagają nogi którymi sie zapierasz, oraz rury boczne a tutaj nogi są na tej samej belce co siodło i w momencie szarpnięcia zostaje ci jedynie masa ciała, bądź uchwyt aby zaprzeć się ręką :idea: Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » piątek, 30 września 2011, 13:42

Mały75 pisze: Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Zgadzam się z Tobą, możemy tutaj domniemywać ale wszystko wyjdzie "w praniu"...mimo wszystko warto podyskutować :idea:
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Re: Zimowa wersja Buggy, Snowbuggy

Postautor: Enozo » czwartek, 17 stycznia 2013, 22:21

Wróć do „Buggy”