Buggy początkujący

Kisiek
Początkujący kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: Buggy początkujący

Postautor: Kisiek » piątek, 7 sierpnia 2009, 20:10

To powodzenia i kożystnych wiatrów

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » piątek, 7 sierpnia 2009, 20:19

Coś mi nie pasuje bo górna półka widelca ma miec 158 mm a to troche zamało...
Kwiaty we włosach potargał wiatr

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » piątek, 7 sierpnia 2009, 20:47

Doomboy pisze:kupiłem dziś szlifierke kątową mam nadzieje że wytrzyma chociaż bagguska dałem za nia 37 zł
Spoko da rade moja wytrzymała cztery deski i buggy, a kosztowała 2 zenki więcej, zabiłem ją przez przypadek bo do cięcia resoru omyłkowo załozyłem tarczę 3mm zamiast 1,2mm i docisnąłem jak przy tej cienkiej :)
Pozdro.

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » piątek, 7 sierpnia 2009, 20:55

a co z tym widelem...
kontówka marka pegasus :D brikomarsche dobrze ze nam zbudowali...
propo 2 zenki to 2 zl czy 20 zl :D??
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57 przez Doomboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » piątek, 7 sierpnia 2009, 21:05

Doomboy pisze:2 zenki to 2 zl
Doomboy pisze:Coś mi nie pasuje bo górna półka widelca ma miec 158 mm a to troche zamało...
Jak rozumiem chodzi Ci o miejsce w którym główka ramy łaczy się z widelcem, u mnie jest 80mm i sie trzyma dobrze, więc nie bardzo rozumiem Twoje obawy :)

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » piątek, 7 sierpnia 2009, 22:41

nie chodzi mi o to tylko o ta część która zaznaczyłem czerwonym

Obrazek

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 21:41 ]
http://img13.imageshack.us/i/beztytuujyl.png/

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » sobota, 8 sierpnia 2009, 03:05

Szerokość tego kółka to 97mm nie wiem ile jeszcze wystają z niego te tuleje które do niego dokładają (wkrótce będę wiedział bo też skusiłem sie na 2 takie kółka :) ) ale widelec w swoim buggy robiłem dokładnie pod wymiar kółka które zastosowalem i to wydaje mi się kluczowe jeśli chodzi o jego szerokość. No chyba że kólka które zastosujesz teraz uważasz tylko za tymczasowe i planujesz zamienić je w przyszłości na szersze, wtedy mozna dać jakiś zapas żeby nie robić nowego widelca po takiej wymianie.
Pozdro.

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 06:59 ]
Pomyśl też od razu w jaki sposób ograniczyć liczbę luźnych części których będziesz potrzebował do złożenia wózka, wszędzie gdzie to możliwe spawaj śruby łączące na stałe, bo zredukuje to awaryjność konstrukcji im wiecej luźnych części (śrub, tulejek, nakrętek) tym łatwiej coś zgubić, zapomnieć zabrać itp.
Wozek Reckona ktory Ci się spodobał pod tym kątem nie powala na kolana, bo żeby go poskładać trzeba mieć spory worek śrub i nakrętek. Istnieje co prawda ew. uszkodzenia gwintu i potrzeba wymiany takiej wspawanej śruby, ale wbrew pozorom zdarza się to b rzadko bo trzeba sie nieźle postarać żeby w M8 czy M10 popsuc gwint. Ideałem byłoby gdybyś do poskładania go w całość potrzebował tylko worka nakrętek i pasującego do nich klucza :)

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » sobota, 8 sierpnia 2009, 11:53

czyli jak to poszerzę do 20 cm to będę miał między goleniami 16 cm będzie dobrze ??

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 10:54 ]
[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 06:59 ]
r2d2 pisze:Pomyśl też od razu w jaki sposób ograniczyć liczbę luźnych części których będziesz potrzebował do złożenia wózka, wszędzie gdzie to możliwe spawaj śruby łączące na stałe, bo zredukuje to awaryjność konstrukcji im wiecej luźnych części (śrub, tulejek, nakrętek) tym łatwiej coś zgubić, zapomnieć zabrać itp.
Wozek Reckona ktory Ci się spodobał pod tym kątem nie powala na kolana, bo żeby go poskładać trzeba mieć spory worek śrub i nakrętek. Istnieje co prawda ew. uszkodzenia gwintu i potrzeba wymiany takiej wspawanej śruby, ale wbrew pozorom zdarza się to b rzadko bo trzeba sie nieźle postarać żeby w M8 czy M10 popsuc gwint. Ideałem byłoby gdybyś do poskładania go w całość potrzebował tylko worka nakrętek i pasującego do nich klucza :)

co do wózka reckona nie chodzi i to ze mi się spodobał...
tylko ze podobam i się system regulacji
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sierpnia 2009, 12:58 przez Doomboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
reckon
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: reckon » sobota, 8 sierpnia 2009, 12:14

r2d2 pisze:Wozek Reckona ktory Ci się spodobał pod tym kątem nie powala na kolana, bo żeby go poskładać trzeba mieć spory worek śrub i nakrętek

KOLEJNA BZDURA nasz wózek składa się za pomocą 4 śrub do bocznych poręczy oraz 1 śruby w widelcu której nawet przy przewozie się nie rozkręca chyba ze się jedzie maluchem w 5 osób , czas złożenia 3 min i tyle samo rozkładanie wraz z odkręceniem kół

co do spawania śrub na stałe to kiepski pomysł :doh:

no ale co ja mogę wiedzieć

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 11:34 ]
Doomboy,

powodzenia jak będziesz miał jakieś pytania to pisz na priv :ok:
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sierpnia 2009, 12:58 przez reckon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » sobota, 8 sierpnia 2009, 13:46

Doomboy pisze:czyli jak to poszerzę do 20 cm to będę miał między goleniami 16 cm będzie dobrze ??
Ośka do tego kółka ma 20 cm wiec jak zrobisz 20 cm to nie będzie sie dało przykręcić, na tą ośkę wchodzą 4 nakrętki M12, 1 taka nakrętka ma 1cm szerokości więc widelec musi mieć 16 cm bo inaczej nie zmieszczą sie te nakrętki, czyli pomiedzy goleniami będzie wtedy 12cm, no i prawdopodobnie będzie trzeba przyciąc wtedy tulejki o 2cm (o grubość profilu widelca), ale to tylko teoretyczne wnioski wysnute na podstawie zdjęcia i opisu kółka z aukcji. Lepiej poczekaj aż będziesz miał kółko w ręce (albo ja:) ) i wtedy dorabiaj do niego widelec.

reckon pisze:KOLEJNA BZDURA
Skoro to kolejna to chyba było ich więcej, skoro już tak piszesz to byłbym zobowiazany gdybyś wskazał wcześniejsze bzdury które napisałem.

reckon pisze:nasz wózek składa się za pomocą 4 śrub do bocznych poręczy oraz 1 śruby w widelcu której nawet przy przewozie się nie rozkręca chyba ze się jedzie maluchem w 5 osób , czas złożenia 3 min i tyle samo rozkładanie wraz z odkręceniem kół
Widziałem kiedyś ten Wasz wózek i odniosłem wrażenie że składanie jest bardziej czasochłonne niż uważasz i więcej tych śrub (+2 koła +4 regulacja długości - tych pewnie nie trzeba wykręcać) ale jeśli udaje Ci sie go poskładać w 3 min. to moje gratulacje. Nie chce w żaden sposób podważać Twojej konstrukcji, zauważ że napisałem 'nie powala na kolana' a nie że jest do d***.

reckon pisze:co do spawania śrub na stałe to kiepski pomysł
żle zrozumiałeś tą koncepcję, chodzi o to że zamiast wozić je oddzielnie mozna je od razu umocować punktowymi spawami na swoim miejscu, na pewno ułatwi to składanie i rozkładanie, zmniejszy liczbę potrzebnych kluczy, uniemozliwi zgubienie jej w czasie jazdy, a w razie potrzeby mozna łatwo zeszlifować takie spawy i wymienić śrubę. Takie są plusy dodatnie. Może Ty opisz minusy ujemne.

reckon pisze:no ale co ja mogę wiedzieć
O buggy wiesz całkiem sporo, ewentualnym problemem jest jedynie fakt że b. kiepsko znosisz jakąkolwiek (nawet konstruktywną) krytykę swoich wyrobów.
Pozdro.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sierpnia 2009, 14:14 przez r2d2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
reckon
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: reckon » sobota, 8 sierpnia 2009, 14:41

r2d2, nie uznałem tego jako krytykę , przyznam mam do ciebie słabość po akcji z baguskiem dla młodego ridera jak to pisałeś ze kopiujemy wózki , wszystko dla kasy, to boli w mostku ,,,, " kolejna bzdura " troszkę przesadziłem
pozdrawiam cie r2d2, jestes :ok:

moja wina moja wina moja bardzo wilka wina

Awatar użytkownika
Iadurobros
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Iadurobros » sobota, 8 sierpnia 2009, 15:05

Spokojnie chłopcy ( obu Was lubię ;) )
r2d2
widziałes starszą konstrukcję i ma troszkę śrub to prawda, ale w Tym wózku duża prędkość to frajda.

Reckon
Nie jeż się, zapewne r2d2 nie wiedział, iż piszesz o Windchaserze, tym do skakania.

PiS chłopcy, Pis - jak mawiali ludzie kwiaty :P

:P

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » sobota, 8 sierpnia 2009, 17:31

dziecie kwiaty mowili peace

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 17:57 ]
wyciołem golenie i górna połke

[ Dodano: Nie 09 Sie, 2009 18:58 ]
:twisted: :twisted: Dziś wyciąłem całą resztę na przednie widełki zostało tylko wygiąć podnóżki i jeden hak i spawanie :twisted: Wiem że mi to wolno idzie ale dzią pojechałem nad jezioro i dopiero wróciłem wyciąłem resztę i już sił na spawanie nie miałem wiec spawanie jutro a teraz fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 20:24 przez Doomboy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 18:32

Ciekawa to konstrukcja :)
Dlaczego tak dziwnie podocinałeś pod kątem ten profil na końcach i skąd pomysł na takie masywne podnóżki?

Wydaje mi się że cały widelec mógłbyś zrobić z tego profilu podocinanego pod kątem prostym, a nie kombinować z płaskownikiem na półki w środku, łatwiej by było pospawać to do kupy zachowując grometrię, ja chyba nie podjąłbym się łączenia tego co masz na tych obrazkach bez zrobienia sobie najpierw ramy z drewna w której to mógłbym unieruchomić na czas spawania, poza tym z widelca raczej nie powinny wystawać niepotrzebnie żadne elementy, a jeśli dobrze zauważyłem ten płaskownik jest trochę szerszy od profilu.

Doomboy
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Doomboy » poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:06

dół zostawie taki jak jest ale góre chyba zmienię chodź górną póke wygiołem ale ciężko ustawic kąt prosty wieć myśle że zrobie tak jak mówisz...kurde musze uciąć nowe golenie bo te będą zakrótkie a co do podnożków jutro zrobie nowe z profilu 3cm a nie 5 :D

[ Dodano: Pon 10 Sie, 2009 18:07 ]
jedyne co zostawie to drugą półkę chyba że kuzyn podejmie sie zespawaniem tego zobaczymy... i tak on bedzie spawał bo ja dawno spawaraki w rekach nei mailem i wyszedlem z wparawy elektroda mi sie klei jak głupia... ;D

Pomysł zaciągnięty z buggy reckona nie wiedziałem zę to takie trudne :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:08 przez Doomboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Buggy”