Narty do buggy

Awatar użytkownika
Pawer23
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Narty do buggy

Postautor: Pawer23 » poniedziałek, 19 października 2009, 18:24

Witam was :) Mam maly problem . mam 3 blachy z starej kuchenki gazowej i chce je wykorzystac jako plozy . Tylko ze problem jest taki bo jak przymocuje balchy do wozka i wyjde z nim na snieg to nie pujdzie skrecac przodem bo jak wiadomo blacha jest sliska ;/ I mam takie pytanie macie moze jakis pomysl co by szlo zrobic ze jak bd skrecal to ten wozek jechal w dana strone ?? myslalem przyspawac 2 teowniki z dolu blachy zeby sie wbijaly w snieg i one by kierowaly .

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Re: Narty do buggy

Postautor: r2d2 » poniedziałek, 19 października 2009, 20:04

Jak to ma być tylko na śnieg to przyspawaj sobie może pod spodem kilka gładkich prętów, albo jeszcze lepiej gdyby były w przekroju połówki pręta i to już spokojnie wystarczy do utrzymania kierunku, żeby miało sens musi tylko minimalnie (0,5-1 cm) wystawać z płozy, i kilka sztuk obok siebie na płozie w mniej wiecej podobnych odstępach, Mam takie rozwiazanie tylko w mniejszej skali w plastikowych płozach od hulajnogi do mojego flexboarda na zimę i zajebiście trzyma mi to kierunek jazdy na ubitym śniegu i bez strat na prędkości.
Pawer23 pisze:myslalem przyspawac 2 teowniki z dolu blachy zeby sie wbijaly w snieg i one by kierowaly
W teowniki bym się nie wpuszczał bo będą za bardzo wystawały, hamowały i właściwie to na nich będzie sie opierała wiekszość wagi, a przecież nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
keruj
Kiter
Tel.: 508 380 548

Postautor: keruj » poniedziałek, 19 października 2009, 22:49

Jakiekolwiek płaskie elementy na płozy do bagusa chyba się nie nadają.
W zeszłym sezonie zimowym przeprowadziłem próby podmieniając koła na krótkie dziecięce deski snowboardowe. Efekty mizerne a to dlatego że bagus sporadycznie jest ciągniony przez latawiec na wprost a częściej halsuje prawie bokiem bo tak go ciągnie latawiec. Skutkiem tego dechy ryły bokami w śnieg. Musiały by za każdym razem ustawiać się lekko bokiem - tak jak to robią snowboardziści. Wydaje mi się że płozy do bagusa na śnieg miałyby sens gdyby ich przekrój miał kształt szeroko rozwartej litery V - no nie wiem ale chyba ze 160st. Profil takiej narty przypominałby raczej dno łodzi-ślizgacza. No ale jak takie płozy wykonać?

Awatar użytkownika
Pawer23
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Pawer23 » wtorek, 20 października 2009, 00:41

r2d2, Tylko ze jak bd nim smigal to na sypkim nie ubitym sniegu .
keruj pisze:krótkie dziecięce deski snowboardowe
zauwaz ze na tych deskach normalnie tez jezdzic nie idzie :D http://www.landkiting.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0 tam tez jest pokazany bugs na takich jakby glatach z deskoroliki :D no i chyba to jezdzi :D Tak jak by ktos pytal jakie wymiary maja te blachy to ok. 50x80cm czyli zapadac sie nie powinienem :D

Awatar użytkownika
keruj
Kiter

Postautor: keruj » wtorek, 20 października 2009, 09:19

Pawer23 pisze:...tez jest pokazany baugs na takich jakby glatach z deskorolik

...oooo właśnie - to może być to! Taka deska ma profil poprzeczny lekko wygięty ku górze (chociaż są i zupełnie płaskie ale te nie brałbym pod uwagę) i to może będzie zapobiegać ryciu w śnieg przy bocznych uślizgach bagusa. Trzeba będzie więc kupić trzy takie gołe dechy i spróbować tej zimy jeszcze raz. Chociaż przednia płoza kierująca może chyba być płaska gdyż przy skręcie i tak ustawia się lekko bokiem i kontruje trochę.

Awatar użytkownika
Vtream
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Vtream » wtorek, 20 października 2009, 15:55

takie płozy zrobione z decków do skate, raczej się nie będą sprawowały..

tzn... na miękkim śniegu może jeszcze jako tako i wtedy można sobie spokojnie zrobić też trzecią płozę sterującą, niekoniecznie specjalnie wyprofilowaną do skręcania...

ale gorzej będzie przy jeździe na ubitym śniegu... bagus najprawdopodobniej będzie Ci jechał bokiem, bo nie będzie wystarczająca dużego oporu, żeby jechać prosto... tak mi się przynajmniej wydaje... nie będzie się dało w ogóle halsować...

ale to tak tylko czysto teoretycznie...

Awatar użytkownika
Pawer23
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Pawer23 » wtorek, 20 października 2009, 22:22

i tak mialem zamiar te blachy wygiac z przodu i po bokach :d

Awatar użytkownika
keruj
Kiter

Postautor: keruj » środa, 21 października 2009, 00:49

Masz rację Vtream ze śniegiem jest o niebo większy kłopot niż z lodem czy gruntem.
Najprawdopodobniej okazać się może że dane rozwiązanie płóz na jednym rodzaju śniegu będzie się sprawować dobrze a na innym nie.
A w ogóle to na niezbyt głębokim i twardym śniegu to i na kołach będzie można pewnie pojeździć :lol:

.:AcN:.
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: .:AcN:. » środa, 21 października 2009, 02:03

keruj pisze:A w ogóle to na niezbyt głębokim i twardym śniegu to i na kołach będzie można pewnie pojeździć

nie da sie. Sprawdzalismy zeszlej zimy. Kolka sie nie kreca i sunie sie bokiem tylem etc

Awatar użytkownika
keruj
Kiter

Postautor: keruj » środa, 21 października 2009, 15:50

.:AcN:. pisze:
keruj pisze:A w ogóle to na niezbyt głębokim i twardym śniegu to i na kołach będzie można pewnie pojeździć

nie da sie. Sprawdzalismy zeszlej zimy. Kolka sie nie kreca i sunie sie bokiem tylem etc

No chyba że sprawdzą się na śniegu koła na oponach z quada z dosyć grubą kostką bieżnika.
Miałem golić ten bieżnik na łyso ale zostawię jeszcze na spróbowanie tej zimy.
W najgorszym wypadku oblepią się śniegiem i będzie wyglądać jakbym ujeżdżał bałwana :lol:

Awatar użytkownika
Mały75
Kiter

Postautor: Mały75 » środa, 21 października 2009, 15:55

Próbowałem ostrzyć na lodzie i ubitym sniegu wózkiem z kołami od quada- generalnie lipa.

Wróć do „Buggy”