budowa wózka - kto chętny

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: budowa wózka - kto chętny

Postautor: tomfly » czwartek, 5 kwietnia 2007, 11:14

Budowa wózka chwilowo stoi w miejscu ponieważ pojawiła się szansa że firma którą wynalazł maciek1000 zrobi dwa wózki ze stali kwasowej za "flaszke". Narazie wstępnie się zgodzili ale zdaję sobie sprawę że robota za flaszkę moze trwać i trwać a na czasie mi też zależy. Jeżeli wozki wyjdą ok wg projektu libre v-max wtedy zbierze się chetnych na 100% i jeżeli wasza ilośc pozwoli to może uda się zrobić z kwasówki. Jak cena będzie "oporowa" to wozek będzie ze stali czarnej. Jak zbiorą sie wszyscy chetni to zlece jeden wózek firmie która ja znalazlem i jak bedzie OK to zbiorę pieniążki od chętnych i powstaną pozostałę sztuki.
Wariant kół Kenda Scorpio odpada ze wzgledu na koszty. Wózek będzie na kołach które znalazł Szefix na Allegro. Tanie i wydają się dobre jedynie co może budzić obawy to grubość ośki (śruby).

Awatar użytkownika
Efendi
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » czwartek, 5 kwietnia 2007, 12:17

Tomek ja dołożę jeszcze 2 flaszki i niech jeszcze jeden zrobią z kwasówki :ok: .
Obrazek

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » czwartek, 5 kwietnia 2007, 15:13

Mrówa pisze:czy jest sens amortyzacji przedniego zawieszenia w wozku?

hej! na moje sensowność przedniej zawiechy amortyzowanej jest niewielka.... jak siedzisz na buggy to z racji jego konstrukcji większa część cielska ridera spoczywa bliżej tylnej osi aniżeli przedniej... na przodzie spoczywają tylko nogi ridera... które jeśli nie śmigasz w glanach nie ważą zbyt duzo... :P wózek który teraz buduje nie bedzie miał amortyzowanej nawet tylnej zawiechy... wszystko zależy jakiej wielkości opony będziesz zakładał... typowy bigfoot amortyzuje sam z siebie... co innego taczka :lol:

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: tomfly » środa, 11 kwietnia 2007, 15:45

Ile osób jest chętnych na wózek ? Muszę podać ilość sztuk producentowi i wtedy on poda konkretną cenę, a może nawet uda sie zrobić wózek z kwasówki jeżeli będzie nas dużo.

Osoby chętne niech piszą do mnie na prv z podaniem imienia i nazwiska

Awatar użytkownika
Archie
Ogarnięty kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Archie » piątek, 20 kwietnia 2007, 23:57

Jak stoi sprawa wozkow :?: Sa jakies wiesci :?: Bo ostatnio temat troszke przycichl...
TomFly - takie pytanie na marginesie: duzo chetnych zglosilo sie do Ciebie w sprawie wozka :?: Ciekaw jestem ile osob bedzie mialo taka sama bryke jak ja :P A tak na serio to pytam sie, bo chialbym wiedziec czy wystarczajaca ilosc aby zrobic z kwasowki. Osobiscie nie obraze sie jak bedzie nawet z stali czarnej, wystarczy dobrze zabezpieczyc rame i korozja nie powinna jej ruszyc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: tomfly » sobota, 21 kwietnia 2007, 01:43

Narazie trwają rozmowy z majstrem ktory ma robić. W tym tygodniu ktory mija miała paść cena wykonania. Ale majster pojechaal w delegacje czy coś i nie mail czasu zrobic wyceny. Powinno się coś ruszyć w przyszłym tygodniu. Narazie jest opcja ze stali kwasowej i jeżeli zmieszcze się w 500 zł to ok a jeżeli nie to pozostaje opcja stal czarna. Mi sie w sumie nie spieszy zbytnio bo wozek mam ale fajnie bylo by mieć Libre :). Więc cały czas staram sie trzymać rękę na pulsie. Jak narazie zgłosiło się 5 osob.

Awatar użytkownika
Archie
Ogarnięty kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Archie » sobota, 21 kwietnia 2007, 10:25

Jezeli ma to kosztowac 5 stowek, to na razie mi rowniez sie nie spieszy. Poniewaz w chwili obecnej nie mam takiej kasy :? A ze stali czarnej ile mial ksztowac ten wozek :?:
Tak naprawde czym sie rozni stal czarna od kwasowki :?: Z tego co sie orietuje to tylko tym ze kwasowka nie rdzewieje. Za to roznica w cenie jest kolosalna :?
Tak czy inaczej, z czego by nie bylo to i tak jestem zainteresowany :toothy:

Awatar użytkownika
Majkel
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Majkel » sobota, 21 kwietnia 2007, 16:58

archie kwasówka od czarnej rózni sie tylko tym że nie rdzewieje nie ma praktycznie zadnyćh rozbieżnosci wytrzymałościowych ja zrobiłem swojego clasica ze stali czarnej i oddałem do pochromowania -o wiele tańsze i bardziej estetyczne rozwiązanie niż budowa z kwasówki
pozdro i powodzenia Adamy Słodowe
Obrazek
STARY ALE WCIĄŻ SZELEŚCI

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » sobota, 21 kwietnia 2007, 18:00

shefix pisze:archie kwasówka od czarnej rózni sie tylko tym że nie rdzewieje nie ma praktycznie zadnyćh rozbieżnosci wytrzymałościowych ja zrobiłem swojego clasica ze stali czarnej i oddałem do pochromowania -o wiele tańsze i bardziej estetyczne rozwiązanie niż budowa z kwasówki

myślę ze nie mogę się z tobą zgodzić.... jeśli faktycznie budujesz wózek z dobrej jakościowo stali, to możemy założyć że jest on porównywalny wytrzymałościowo ze swoim odpowiednikiem wykonanym ze stali nierdzewnej... jeśli jednak zastosujesz rurki hydrauliczne to przy takiej samej średnicy musisz zwiększyć grubość ścianki... a co za tym idzie wagę wózka :( poza tym chromowanie i niklowanie zmniejsza zawartość węgla w stali i co za tym idzie osłabia ją znacząco... dlatego nigdy nie chromowałem ram do motocykli :mrgreen:

Awatar użytkownika
Archie
Ogarnięty kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Archie » sobota, 21 kwietnia 2007, 20:48

JaFuzz - Ty siedzisz w żelastwie (że tak sie wyraze) i wiesz co i jak. To lepiej bedzie z Kwasowki czy stali czarnej :?: Zapene napsiszesz ze Kwasowka, ale chcialbym abys wzial tez pod uwage roznice w cenie, oraz wszystkie "Tak" i "Nie" przemawiajace za jednym i drugim rozwiazaniem. Chodzi o to czy warto inwestowac w kwasówke czy w pelni wystarczy rama ze stali.

mayster8405
Kiter
Kontaktowanie:

buggi ...

Postautor: mayster8405 » sobota, 21 kwietnia 2007, 20:50

Ja Fuzz, 100% poparcia i 100% racji./zaliczyłem sobie posta!/

Awatar użytkownika
Majkel
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Majkel » sobota, 21 kwietnia 2007, 22:26

JaFuzz pisze:
shefix pisze:archie kwasówka od czarnej rózni sie tylko tym że nie rdzewieje nie ma praktycznie zadnyćh rozbieżnosci wytrzymałościowych ja zrobiłem swojego clasica ze stali czarnej i oddałem do pochromowania -o wiele tańsze i bardziej estetyczne rozwiązanie niż budowa z kwasówki

myślę ze nie mogę się z tobą zgodzić.... jeśli faktycznie budujesz wózek z dobrej jakościowo stali, to możemy założyć że jest on porównywalny wytrzymałościowo ze swoim odpowiednikiem wykonanym ze stali nierdzewnej... jeśli jednak zastosujesz rurki hydrauliczne to przy takiej samej średnicy musisz zwiększyć grubość ścianki... a co za tym idzie wagę wózka :( poza tym chromowanie i niklowanie zmniejsza zawartość węgla w stali i co za tym idzie osłabia ją znacząco... dlatego nigdy nie chromowałem ram do motocykli :mrgreen:

kurde że są takie cwaniaki co z rurek budują wózki ...
ja buduje (jest już zbudowany) z wysokiej jakości stali konstrukcyjneja chromowanie w tym przypadku cienka warstwa bo na chrom idzie jeszcze lakier będzie przeprowadzone przez znajomego galwanizera który przeprowadzi proces tak aby jak najmniej obniżyć wytrzymałość a tak wogóle to waże niespełna 60 kilo więc nawet po chromowaniu wózek będzie dla mnie nie do zdarcia :mrgreen: :jive: :mrgreen: :jive: :mrgreen: :jive: :mrgreen:
Obrazek
STARY ALE WCIĄŻ SZELEŚCI

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » niedziela, 22 kwietnia 2007, 07:40

Spoko panowie.... Shefix nie mówię że Twój wózek będzie zły... jakbyś nie wiedział to chrom i nikiel (no może z wyłączeniem chromu technicznego) zawsze nakłada się bardzo cienką warstwą :mrgreen: ale i tak osłabia... ja ci mówię tylko teorię... nie znaczy to iż przy takim "kogucie" jak ty (propos 60kg ;) ) wózek wykonany nawet z rurek hydraulicznych i "grubo pochromowany" :mrgreen: miałby się rozpaść... może się rozpadnie a może nie ... (choć osobiście stawiam na to drugie) musiał byś policzyć wszystko wytrzymałościowo... ja na kwestie materiałowe patrzę z mojej perspektywy (do niedawna 115kg a teraz 95kg :mrgreen: ) i dodatkowo dochodzi to, iż konstrukcje wszelakie (wózki buggy a wcześniej motocykle) robię częściej dla klienta niż dla siebie... nie mogę sobie pozwolić na to aby się komuś wózek rozpadł albo nie ;) te zbudowane teraz to są pancerniki... typowe do wykręcania prędkości... nie chciałbym coby komuś na Romo przy 80-90km/h się rozsypały.

Archie, nierdzewka jest zajebista... ale z racji finansowych (koszt materiału, spawanie TIGiem, koszt końcowego wytrawienia całej ramy) bardziej się skłaniam do dobrych gatunkowo rurek bezszwowych, a zamiast chromowania/niklowania radzę wybrać piaskowanie, ocynk nakładany na gorąco, podkład piecowy i wierzchnia warstwa piecowa (koszt całości w Gdyni po legalu nie przekracza 120PLN) tyle moich teorii :)

mayster8405
Kiter
Kontaktowanie:

wózek buggi

Postautor: mayster8405 » niedziela, 22 kwietnia 2007, 11:27

Nie bez kozery przyznałem Ja Fuzzowi 100% racji, gdyż robota w metalu nie jest jego pierwszyzną a i sprawy techniczne nie są mu obce./wiele postów to udowadnia i ten ostatni/.Myślę że wyznaje zasadę; najpierw sprawdz,potem radz! i ja to także wyznaję.Dobrze by było dla wszystkich aby tak czynić, bo sport który uprawiamy lub zamierzamy nie jest zabawą.Sugestie lub przechwałki są złymi doradcami.Osobiście jak bym robił wózek, to na pewno bym skorzystał z jego rad.Post ten nie jest skierowany do żadnej konkretnej osoby-jest to moja tylko uwaga.

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » niedziela, 22 kwietnia 2007, 12:48

Hej! :mrgreen: ale ześ mi przylukrował :oops: nie chciałbym tu uchodzić za jakiegoś guru w kwestii budowy wózków i roboty w metalu... :) nie mam ani wykształcenia w tym kierunku ani jakiś specialnych umiejętności :) po prostu wychodzę z założenia, iż nie ważne co robisz - rób najlepiej jak potrafisz :mrgreen:

Wróć do „Buggy”