Kolejny Bagus

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Kolejny Bagus

Postautor: JaFuzz » środa, 12 maja 2010, 16:08

Wiem, że powoli się nudny zaczynam robić z tymi bagusami :mrgreen: ale co tam pochwalę się następną produkcją. Po ubiegłorocznym skomplikowanym złamaniu ręki na Rømø trochę przysiadłem w tematyce landkitowej... odnowiony wózek poszedł w ręce kolegi Wieśka (jak widać dobre, bo znowu zawitał na wyspę w tym roku) ;) zostały mi z niego tylko koła :mrgreen:. W chwilach słabosci zaczynałem się nawet zastanawiać czy nie odpuścić sobie i nie sprzedać swoich szmatek... ale tak się na szczęście nie stało :P

Nowa konstrukcja, nie licząc tylnego zawieszenia, które już miałem wycięte na zapas z czarnej, jest połączeniem nierdzewki i frezowanego aluminium 6061...

Projekt przedniego zawieszenia zapożyczyłem z konstrukcji BBS Buggy, ale trochę je przeprojektowałem coby nie było siary że plagiacik :mrgreen: Podobne zawieszenie zbudowałem kilka lat temu dla kolegi Artocholic'a, który nadal testuje je na plażach La Frakqui i twierdzi że jest git. Zawieszenie jest zaprojektowane tak, aby stabilnie prowadziło się przy dużych prędkościach... trail jest regulowany między 90mm a 120mm więc wózek będzie albo trochę pod-sterowny albo bardzo pod-sterowny (po ludzku będzie dążył do jazdy na wprost):

Obrazek

Spory kąt główki ramy i działające na niego siły zaowocowały zastosowaniem przenoszących większe obciążenia, skośnych łożysk walcowych... w razie powstania luzu, będzie można go kasować.

Obrazek

Kolejnym dodatkiem poprawiającym stabilność jazdy podczas wyższych prędkości będzie możliwość nadania niewielkiej zbieżności kół tylnych. Uzyskuje się to przez pochylenie kół tylnych przy jednoczesnym pochyleniu całej belki tylnej:

Obrazek

hmmm to byłoby na tyle... cały Baggus będzie prezentował się mniej więcej tak:

Obrazek

cały czas dumam nad siedzeniem... czy zastosować sprawdzoną konstrukcję, czy kombinować coś nowego... podobają mi się siedzenia, w których cała część boczna materiału jest "wyłożona" na beli główne a nie jak dotychczasowo, siedzenie wisi tylko i wyłącznie na systemie pasków... ale to się jeszcze okaże... jak na razie kończę prace nad przednim zawieszeniem...

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Re: Kolejny Bagus

Postautor: r2d2 » czwartek, 13 maja 2010, 23:59

JaFuzz pisze:cały czas dumam nad siedzeniem... czy zastosować sprawdzoną konstrukcję, czy kombinować coś nowego...
Proponuję fotel ogrodowy :D
Pozdro.

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » piątek, 14 maja 2010, 10:11

hehehe doopę mam za ciężką :mrgreen: ostatnio dwa połamałem po pijaku.... więc już wiem że ten patent odpada :mrgreen: a tak na poważnie to może ktoś z was ma jakieś fotki bagusów właśnie z tym rajdowym siedziskiem zamontowanym? coś nie mogę znaleźć nigdzie żadnych sensownych coby przedumac jak to rozwiązać konstrukcyjnie... takie siedziska są stosowane m.in w XXRacer:

Obrazek

może komuś przypadkiem się walaja na dysku jakieś lepsze zdjęcia takiego rozwiązania siedziska?

Awatar użytkownika
icywalker
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: icywalker » piątek, 14 maja 2010, 14:29

Pamiętam ,że przez boczne "poły" "wyłogi" tego siedziska przepchnięte są rurki (łączniki) usztywniające wózek jak w linku poniżej:

http://www.drachenforum.net/forum/showthread.php?id=39248&eintrag=0

I przykryte bocznym numerem.

Mam fotki wózków , ale słabo widać konstrukcję samego siedziska z racji osłonięcia tą tablicą z numerem.
Jak je chcesz to podeślij e-mail.
Pzdr!

Awatar użytkownika
JaFuzz
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: JaFuzz » piątek, 14 maja 2010, 16:20

hmmm... nigdy nie stosowałem takich usztywnień... i chyba nie będę... duża średnica bocznych rur głównych zapewnia dostateczną sztywność konstrukcji... na wyspie śmiga wiele wózków z takimi siedzeniami i tez nie maja tych usztywnień... tak czy siak bede wdzięczny za fotki ;) podeślij jak możesz na: jhalikowski@wzr.pl

Wróć do „Buggy”