Amortyzacja do bagusa

pilgrim
Kiter
kite: access 10, summit 12
buggy: wygodne

Amortyzacja do bagusa

Postautor: pilgrim » piątek, 31 października 2014, 18:22

Jestem już w takim wieku, że przyszło mi do głowy zrobienie amortyzacji do wózka. No i nareszcie dociągnąłem to do końca. Przód jest już przetestowany i śmiało mogę powiedzieć, że warto było się bawić. Co do tyłu to jeszcze spoiny dobrze nie wystygły i nie było to testowane. Na "sucho" wszystko jest OK, ale jak to będzie się sprawować to okaże się jak przyjdzie wiatr.

Przód wygląda tak:

Obrazek

a tak tył:

Obrazek

nillu
kite: Ozone Flow 5, Cooper VR 3.3
buggy: Flexifoil Buggy + wide + midi

Re: Amortyzacja do bagusa

Postautor: nillu » wtorek, 4 listopada 2014, 20:30

heh nie zwalaj na wiek po prostu pewnie lubisz porobić przy wózku ;)

świetna robota, czy możesz objaśnić jak działa amor z przodu bo nie łapię po tej fotce

pilgrim
Kiter

Postautor: pilgrim » wtorek, 4 listopada 2014, 21:42

nillu pisze: czy możesz objaśnić jak działa amor z przodu bo nie łapię po tej fotce

Widelec zakończony jest śrubą M12. Na śrubę założone są kolejno: duża podkładka, tulejka gumowa (to czarne na foto), wahacz (w tym miejscu rurka jest spłaszczona), druga tulejka gumowa, duża podkładka i nakrętka. Wszystko jest mocno skręcone. Tulejki się uginają i wahacz ma możliwość ruchu. Na końcu, czyli w osi koła skok wynosi ok 2-3 cm i zależy od siły skręcenia całości.

nillu
kite: Ozone Flow 5, Cooper VR 3.3
buggy: Flexifoil Buggy + wide + midi

Postautor: nillu » środa, 5 listopada 2014, 12:37

dzieki za wyjasnienie. wydaje sie ze efekt osiagnales zgodny z oczekiwnaym, tzn. amortyzacja działa jak marzenie. tak przynajmniej wygląda. gratsy

na moim polu czasem zdarza mi sie obcierka zadkiem o jakies kretowisko wiec nie odwaze sie jeszcze go obniżac, bardziej prydalby mi się mod w styllu belly pan. nie mniej fajna robota!

pilgrim
Kiter

Postautor: pilgrim » środa, 12 listopada 2014, 17:59

Wózek w wersji amortyzowanej jest już przetestowany.
Pojeździłem godzinę i nic się nie urwało, nic nie ugięło ani nic nie odpadło, czyli można powiedzieć - sukces. Nie stwierdziłem żadnych negatywnych skutków zastosowania amortyzacji - kolejny sukces :).
Nie wiem o ile przybrał na wadze widelec bo jakoś nie było sposobności zważyć, ale tylna oś amortyzowana jest tylko o 0,7 kg cięższa od sztywnej, a jest o chyba 5 cm dłuższa.
Na koniec wstrząsający pod względem siły wyrazu artystycznego film obrazujący działanie zawieszenia :)

Awatar użytkownika
takpoprostu
kite: CenturyII,Flux,AceII,Adam
buggy: Shubby Buggy
Tel.: 889 987 151
Kontaktowanie:

Postautor: takpoprostu » niedziela, 18 stycznia 2015, 18:47

bardzo ładnie to pracuje

Wróć do „Buggy”