TRAPEZ HOWTO

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Tel.: 000 000 000
Kontaktowanie:

Re: TRAPEZ HOWTO

Postautor: r2d2 » środa, 14 września 2011, 14:51

Arcane pisze:Czy wykonanie takiego trapezu jest opłacalne ?
Koszt haka,materiału,pianki,regulatorów,nici,pasów wyniósł ok.250zl.
Nowy trapez ok 400 ZL.
No, właśnie wydaje mi się że niepotrzebnie podnosisz sobie koszty próbując za wszelka cenę upodabniać swoje rękodzieło do jakiejś seryjnej produkcji (chińsko-wietnamskiej); vide buggy - flexifoil, trapez - ozone.
IMO nie ma to większego sensu, dlatego że taki Ozone czy Flexifoil musi iśc na kompromis żeby stworzyc coś co będzie pasowało na wszystkich kupujących, myśle że to nakłada na nich ogromne ograniczenia, a jesli robisz cos sam i dla siebie ogranicza Cie chyba jedynie wyobraźnia, kreatywność (no i zdrowy rozsądek :)).
Niemniej jednak odemnie też browar za to odręczne szycie ;)

Pozdro.

Kajetan
Początkujący kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Kajetan » środa, 12 października 2011, 23:40

Podepnę sie pod temat bo jest on dość obszerny (IMO).
Posiadam wysoki trapez Dakine ale ogromną bolączką jest jego "podjeżdżanie". Właściwie w każdych warunkach, ciężko jest bawić się dłużej kiedy trapez zgniata mi żebra.
Wykoncypowałem sobie taki pomysł - dorwać uprząż wspinaczkową którą połączę z hakiem. Nie wiem tylko czy konieczne jest połączenie opasek na nogi z tyłem trapezu jak to ma miejsce np w trapezach Ozona? Nie bardzo mam gdzie je zaczepić a nie chciałbym za bardzo ingerować w sam trapez zwłaszcza, że na plecach jest on wzmocniony dość grubą pianką. Tworzy to swego rodzaju "żółwia" na odc. lędźwiowy.

Edit
Przetestowałem to rozwiązanie i zdaje egzamin na 5. Tył trapezu nie musi być połączony z "nogawkami". Wystarczy uprząż połączyć z hakiem i już nic nie podjeżdża do góry :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 października 2011, 19:44 przez Kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrrodzim
Początkujący kiter

Postautor: piotrrodzim » niedziela, 26 lutego 2012, 02:51

hejka,szukając trapezu znalazłem taki model
Obrazek

co o nim myślicie??
warto kupić lub samemu zrobić????
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2012, 02:54 przez piotrrodzim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jelen
Kiter

Postautor: jelen » niedziela, 26 lutego 2012, 14:08

Witam,
Ciekawy pomysł na łatwy do zrobienia i funkcjonalny trapez. Mimo wszystko nie wiadomo jak sie bd sprawował. Ja postanowiłem zrobić sobie kopie trapezu ozone z oczkiem. Nie mam zdjęć na sucho, ale mam kilka już w trakcie użytkowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wykonanie zajęło mi jakies 3h a koszty to ok.20zł.
Kodura - 12zł za mb co starczy na jakies 4 trapezy
Pasek parciany 3cm - 5zł
Gumka taka z tyłu do połączenia pasków na nogi - 2zł (oblepia sie sniegiem nieładnie :/)
taśma gurtowa (do ładnego 'obrobienia' paneli trapezu) - 4zł
3 warstwy pianki pod panele - 3zł
Jakieś klipsiki - 5zł

Klipsy na zatrzaski użyłem na udach, wiec nie trzeba przekładac nóg. Do regulacji szerokości obwodu w pasie zrobiłem regulacje węzęłkową - jak w latawcach zwiazem wantowym. Użyłem dyneemy 200kg wiec mam pewność ze wytrzyma, do tego rozwiazanie jest tańsze i pewniejsze niż klamry.

Na prośbe moge wstawić zdjecia na sucho z opisem co i jak :)

Pozdro

Awatar użytkownika
piotrrodzim
Początkujący kiter

Postautor: piotrrodzim » niedziela, 26 lutego 2012, 15:59

myślę ze nie zaśmiecimy tematu jak wstawisz opis i fotki.
widzę ze jeździsz na manetkach
spróbuj tego
Obrazek

sam używam do nasy,dodatkowo odciąża łapki

ew. strona żródłowa
http://www.kunstdrachen.de/produkte/kiter-ausruestung/vario-trapez.php
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2012, 16:20 przez piotrrodzim, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter
kite: C-Quad 8,5 i HQ Beamer 5
decha: narty Head, Dynastar ..

Postautor: MaKo » poniedziałek, 27 lutego 2012, 10:32

jelen pisze:Na prośbe moge wstawić zdjecia na sucho z opisem co i jak

Ja też jeżdżę na manetkach, a ponieważ łapki się męczą, zrobiłem coś podobnego do Peter Lynn backstrap, korzystając ze wskazówek w dziale "zrób to sam". Chętnie bym oglądnął szczegóły rozwiązania produkcji "jeleń" - może sam coś takiego wykombinuję, o ile nie jest to zablokowane patentem ;)

Wróć do „Akcesoria”