Kite killery wersja 0.6

Awatar użytkownika
Zhai
Początkujący kiter
Tel.: 000 000 000

Kite killery wersja 0.6

Postautor: Zhai » niedziela, 1 sierpnia 2010, 18:18

Dzisiaj w końcu przysiadłem do robienia kite killerów. Pojedynczy efekt widać poniżej. uprzedzając wasze pytanie: nie, jestem heteroseksualny. Po prostu w pasmanterii nie było innych kolorów paska.

Muszę teraz poprawić szwy, aby to jakoś w końcu wyglądało i obniżyć nieco miękkie rzepy, bo przy naciąganiu gumki i awaryjnym odpinaniu metalowa klamra zaczepia się o nie i blokuje. Surowce własne użyte przy budowie kite killera to 3mm drut (do zrobienia klamr i oczka) i gąbka ze starego siedzenia samochodowego. Gąbka została obszyta materiałem też wyciętym z fotela samochodowego (dobrze jest mieć sąsiada, którzy trzyma szrot na podwórku :) ). Poniżej foty:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jeżeli macie uwagi, walcie śmiało.

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Re: Kite killery wersja 0.6

Postautor: Enozo » niedziela, 1 sierpnia 2010, 19:23

Różowa taśma nośna wymiata :!:
Trochę mało estetycznie (szczególnie w połączeniu z różowym) ale najważniejsze żeby działały prawidłowo.
Ja na wszelki wypadek zabezpieczył bym miejsca w których przecinałeś taśmę w przeciwnym wypadku zacznie się pruć i kilery się rozlecą. Płomień zapalniczki jest łatwy do dostanie i prosty w obsłudze ;) tylko nie okopć różowego!
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
Zhai
Początkujący kiter

Postautor: Zhai » niedziela, 1 sierpnia 2010, 20:04

Enozo pisze:Różowa taśma nośna wymiata :!:
Trochę mało estetycznie (szczególnie w połączeniu z różowym) ale najważniejsze żeby działały prawidłowo.
Ja na wszelki wypadek zabezpieczył bym miejsca w których przecinałeś taśmę w przeciwnym wypadku zacznie się pruć i kilery się rozlecą. Płomień zapalniczki jest łatwy do dostanie i prosty w obsłudze ;) tylko nie okopć różowego!

Tak jak pisałem - muszę poprawić te szwy, bo są one zrobione tymczasowo, żeby wszystko trzymało się kupy (tylko niektóre zostawię). Końcówki taśmy są już opalone. Trochę słabo to widać na fotach, ale są :)

Awatar użytkownika
jelen
Kiter

Postautor: jelen » niedziela, 1 sierpnia 2010, 20:12

Super!
Jedyne co to oczka, szczególnie D-ring. Mam mnostwo takich, kupnych, o grubości druta 4mm i po zerwaniu sie kita 5m po prostu sie rozeszły. Do tego Twoj D-ring jest wiekszy i raczej nie zespawany wiec sądze iż to bedzie piętą Achillesową tego 'urządzenia'. O ile guma wytrzyma ;)
Sorry, ale no lepiej wiedziec to teraz niż gonić kita po polu...

kuń
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: kuń » niedziela, 1 sierpnia 2010, 20:24

Zhai brawo za kolorek !! a tak na serio to jak masz panscha 5,5m to jakoś słabo widze żeby ta guma wytrzymała, jak chcesz to podeslij mi adres pocztowy to Ci wyśle 2 kawałki grubej gumy dynema w oplocie ,ta napewno nie peknie,prędzej żepy puszczą a i moge Ci przesłać troche nici tapicerskich -czarne i zółte będą super wyglądały z różowym!!!

Awatar użytkownika
r2d2
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: r2d2 » niedziela, 1 sierpnia 2010, 23:15

Zhai pisze:Pojedynczy efekt widać poniżej. uprzedzając wasze pytanie: nie, jestem heteroseksualny. Po prostu w pasmanterii nie było innych kolorów paska.
Nie no spoko projekcik, kolorem przecież nie gasisz latawca i pewnie nawet jest mu obojętne czy to różowy kitekiler był czy też fioletowy ;), a swoją drogą to niezły szajsik się sprzedaje teraz w pasmanterii, a gdzie te ciepłe żólcie, relaksująca zieleń, a gdzie nienachalna czerwień, no pytam się gdzie??? :twisted: Taka katastrofa, sprzedaje się tylko róż i fiolet, a w ogóle chyba nawet jest cięty z tej samej belki :twisted: raz na jakiś czas pójdzie im też pewnie trochę agresywnego moheru, oczywiście w formie luźnych pakietów i z niezaprogramowanym czipem. XXIw. no ładnie :P
Pozdro.

Awatar użytkownika
Szymon84
Kiter
kite: PL Scorpion 16m
decha: Scrub Psycho
Tel.: 889335463
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon84 » sobota, 25 września 2010, 23:37

Zhai pisze:uprzedzając wasze pytanie: nie, jestem heteroseksualny

hehe jesteś pewien że to miałeś na myśli :lol: no ale nie czepiajmy się szczegółów, szrot to jest to co majsterkowicz lubi najbardziej, też jestem na etapie myślenia o kite killerach bo Ace wyciągnął mnie dzisiaj tak że czasem mam ochotę go puścić w cholerę :P ale zastanawiam się czy nie założyć po prostu uprzęży wspinaczkowej i podpiąć do niej hamulec, co o tym myślicie ??
pozdr

Awatar użytkownika
piotrrodzim
Początkujący kiter

Postautor: piotrrodzim » wtorek, 19 kwietnia 2011, 11:44

Witam.
po ostatniej przykrej przygodzie postanowiłem zrobić kitekiler:
wyszedł tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dł.min. 52cm
dł.max.120cm

wzmocniony linką dynema 140kg
d-oring zespawany , fi 2mm
otulina ze sznurówki ;)
taśma nośna szer.25mm
rzepy 100mx20mm

brak jakichkolwiek karabińczyków.
podpinany bezpośrednio do liki cham. w manetce.
jedynym plastikowym elementem jest przelotka na taśmie.
d-oring wszyty tuż za nią
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 kwietnia 2011, 11:44 przez piotrrodzim, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Akcesoria”