Jaki rodzaj baru i olinkowania do Ozone Flow 5M

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter
kite: best, kabrinia
decha: sudwa, splin
Tel.: 000 000 000

Re: Jaki rodzaj baru i olinkowania do Ozone Flow 5M

Postautor: pawbuh » czwartek, 26 czerwca 2014, 18:07

prokopcio pisze:przeróbka to tylko pytanie na marginesie czy się da - póki co nie zamierzam :)
główny temat dotyczy założenia baru..
Cena ozona 400zł + hq bar 78zł... a kombinowanie to moje hobby :).

Lepiej było zostawić pieniądze i po kursie dołożyć do normalnego sprzętu, który i tak na 100% będziesz kupował.
Full power po prostu nie nadaje się do jazdy na SNB czy nartach, i nie ważne jaki bar do niego podczepisz, i tak wyjdzie kicha.
Zimą potrafi dobrze kuć, już nieraz widziałem jak takie wynalazki potrafią sponiewierać.
Dobrze Ci radzę, zrób kurs, a później kupisz sobie normalny latawiec w rozsądnych pieniądzach.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » czwartek, 26 czerwca 2014, 18:15

prokopcio pisze:
pawbuh pisze:Teraz zauważyłem, jesteś z Grodkowa, gdzie będziesz robił kurs? W razie czego ktoś z Nysy tłucze się po lotnisku pod Otmuchowem.
Najbliżej na sensowny zbiornik masz do Turawy, czasami pływamy na otmuchowskim, ale tam wchodzą tylko południowe kierunki

w Chałupach :)

pływać docelowo nie zamierzam - jak wspomniałem w pierwszym poście nie mam czasu na wyjazdy - a sam widzisz nie ma za bardzo gdzie - chcę jeździć na desce "przed domem o ile spadnie śnieg :pray: ...

Zobaczysz, jeżeli uda Ci się popłynąć na kursie to wierz mi że będziesz pływał, a jeżeli myślisz że w Opolskim będziesz jeździł na SNB przed domem to grubo się mylisz, od kilku lat może 5 razy się udało, ewentualnie na lotnisku jak spadło 5cm śniegu. Mamy pod nosem jeden z lepszych spotów w Europie - Ryzoviste, praktycznie tylko tam jeździmy, chociaż w zeszłym sezonie na Ryzoviste może 2 razy, a "pod domem" ani razu - taka zima była, w sumie to zimą więcej popływaliśmy.

prokopcio

Postautor: prokopcio » czwartek, 26 czerwca 2014, 18:22

prokopcio pisze:.... Zamierzam za 2tyg. szkolić się na kitesurfingu i żeby nie być całkiem zielonym kupiłem używany/jak nówka Ozone Flow 5m z manetkami żeby się oswoić z latawcem na łące.....
teraz chcę przed kursem oswoić się choć troszkę z barem :) ot cała filozofia, wiem, że po kursie będę wiedział więcej czego wymagać od sprzętu ale przed nie miałem lepszego/taniego pomysłu.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » czwartek, 26 czerwca 2014, 21:41

prokopcio pisze:
prokopcio pisze:.... Zamierzam za 2tyg. szkolić się na kitesurfingu i żeby nie być całkiem zielonym kupiłem używany/jak nówka Ozone Flow 5m z manetkami żeby się oswoić z latawcem na łące.....
teraz chcę przed kursem oswoić się choć troszkę z barem :) ot cała filozofia, wiem, że po kursie będę wiedział więcej czego wymagać od sprzętu ale przed nie miałem lepszego/taniego pomysłu.

Na kursie oswojenie się z treningówką i barem to ok 1 godzina, czy warto wydać na to 500 zł które wyrzuciłeś na latawiec i chcesz kombinować z barem? Wątpliwa sprawa, tym bardziej że full power zupełnie inaczej funkcjonuje niż normalny kajt. Latawcem FP w dodatku komorowym, wg mnie możesz wyrobić sobie tylko złe nawyki.

prokopcio

Postautor: prokopcio » czwartek, 26 czerwca 2014, 23:09

warto, bo nie mogę od niego oderwać rąk jak tylko troszkę wieje - frajdy mam sporo...

prokopcio

Postautor: prokopcio » piątek, 27 czerwca 2014, 10:19

wczoraj nie znalazłem czasu więc bar sklecę dziś/jutro - w końcu jaki wg Was, speców najlepiej na początek spróbować?, crossover 2bl, turbo 3bl, servo 3bl, czy ten jedno bl. ?

Awatar użytkownika
Regis
Administrator
kite: Rapace
buggy: kajtkowy handmade
Tel.: 504712163
Kontaktowanie:

Postautor: Regis » piątek, 27 czerwca 2014, 18:29

pawbuh, nie przesadzasz aby?
Z moich obserwacji wynika, że osoby, które ogarnęły komórki, również fixedbridle. Nawet tylko bawiąc się w sterowanie i generowanie mocy. Znacznie lepiej panują nad latawcem pompowanym, niż osoby, które tylko poszły na kurs IKO 2 (nie mówiąc nawet o iko 1 bo to porażka jest). Później to wychodzi na snowkite.
Wiele razy miałem do czynienia z ludźmi po kursach kitesurfingowych, którzy nie potrafili zrobić z latawcem dosłownie nic. Przekonani o tym, że "są po kursie to umieją", stali z wpiętą deską snb, latawcem w powietrzu i zero ogarnięcia.

Osoby z doświadczeniem na latawcach komorowych, według mnie znacznie lepie radzą sobie później na pompkach. Bardzo dobrze, że prokopcio sobie sprawił fullpowerka. Nie jeden z nas zaczynał od tego typu skrzydła i nawet nie zdaje sobie sprawy ile im zawdzięcza.

prokopcio, ja bym zrobił 3 bloczki crossover
http://www.artofsound.pl - Dj na Imprezę

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » piątek, 27 czerwca 2014, 19:30

Regis pisze:pawbuh,
Wiele razy miałem do czynienia z ludźmi po kursach kitesurfingowych, którzy nie potrafili zrobić z latawcem dosłownie nic. Przekonani o tym, że "są po kursie to umieją", stali z wpiętą deską snb, latawcem w powietrzu i zero ogarnięcia.

Osoby z doświadczeniem na latawcach komorowych, według mnie znacznie lepie radzą sobie później na pompkach. Bardzo dobrze, że prokopcio sobie sprawił fullpowerka. Nie jeden z nas zaczynał od tego typu skrzydła i nawet nie zdaje sobie sprawy ile im zawdzięcza.

prokopcio, ja bym zrobił 3 bloczki crossover

nie róbmy z igły wideł, pływać przy optymalnych warunkach można nauczyć się od 0 do trzymania wysokości w 10h, snowkajta w 3h. Wyczucie okna i treningówki 30 min. Jeżeli ktoś po kursie nie miał opanowanego latawca, znaczy że nie wiało, lub kurs do bani.
@prokopcio, Sobota, niedziela szykuje się warun na Turawie, przyjedź, zobacz z czym to się je, od niedawna pływa na Turawie chłopak z Lewina, także masz sąsiada jakby coś

adrian13
Kiter

Postautor: adrian13 » sobota, 28 czerwca 2014, 14:31

Pamiętam jak ja robiłem kurs, spotkałem kilka osób po kursie iko2 one kompletnie nie potrafiły plywac , były na etapie wstawania/startu z wody gdzie ja po 4 godzinach juz jezdzilem .
Poza tym na kiteforum ciągle przewija się wątek zrobiłem kurs IKO 2 i nie umie pływać, zawsze mnie to zastanawia jaki jest poziom nauki na Helu.

prokopcio

Postautor: prokopcio » sobota, 28 czerwca 2014, 15:20

pawbuh pisze: Sobota, niedziela szykuje się warun na Turawie, przyjedź, zobacz z czym to się je,

jak tam warun ? pływacie jutro? Jak będę miał dobre stężenie krwi to przyjadę popatrzyć :)

adrian13 pisze:Pamiętam jak ja robiłem kurs, spotkałem kilka osób po kursie iko2 one kompletnie nie potrafiły plywac , były na etapie wstawania/startu z wody gdzie ja po 4 godzinach juz jezdzilem .
Poza tym na kiteforum ciągle przewija się wątek zrobiłem kurs IKO 2 i nie umie pływać, zawsze mnie to zastanawia jaki jest poziom nauki na Helu.

Z tego też względu nie jestem pewien czy będzie to "pełny kurs" czy kilka godzinek indywidualnych u znajomego instruktora. Nie jestem pewien czy to nie jest tak, że "program" uczy wiele godzin ale nie koniecznie nauczy ( żeby jeszcze się doszkolić :) najlepiej w tej samej szkółce)... ale pewnie najwięcej zależy od samego kursanta - jak nic nie będę łapał o co chodzi to i 20h nie pomoże :)... ale w drugą stronę szkoda np przy szkoleniu w grupie tracić czas i pieniądze żeby "zaczekać" na tych "słabszych" jeśli ktoś szybko łapie.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » sobota, 28 czerwca 2014, 17:22

prokopcio pisze:
pawbuh pisze: Sobota, niedziela szykuje się warun na Turawie, przyjedź, zobacz z czym to się je,

jak tam warun ? pływacie jutro? Jak będę miał dobre stężenie krwi to przyjadę popatrzyć :)

adrian13 pisze:Pamiętam jak ja robiłem kurs, spotkałem kilka osób po kursie iko2 one kompletnie nie potrafiły plywac , były na etapie wstawania/startu z wody gdzie ja po 4 godzinach juz jezdzilem .

Z tego też względu nie jestem pewien czy będzie to "pełny kurs" czy kilka godzinek indywidualnych u znajomego instruktora. Nie jestem pewien czy to nie jest tak, że "program" uczy wiele godzin ale nie koniecznie nauczy ( żeby jeszcze się doszkolić :) najlepiej w tej samej szkółce)... ale pewnie najwięcej zależy od samego kursanta - jak nic nie będę łapał o co chodzi to i 20h nie pomoże :)... ale w drugą stronę szkoda np przy szkoleniu w grupie tracić czas i pieniądze żeby "zaczekać" na tych "słabszych" jeśli ktoś szybko łapie.

Popływane, jutro od 12
Przestańcie z tymi kursami 1,2 itd, jeżeli kurs jest prowadzony w dobrych warunkach (czyt porządnie wieje), od 0 do halsowania nie spływając starczy 10h, i z tego co wiem, właśnie tyle trwa kurs.
W zeszłym tygodniu byłem na Prasonisi i widziałem jak się szkoli zupełnie zielonych przy 25-30knt i offshore, po takim kursie można pływać wszędzie.
Z kursami na Helu wiadomo jak jest, ludzie jadą w lipcu, sierpniu, a wiadomo jak jest z wiatrem latem, ten kto trafi na warunki się nauczy, a kto nie trafi, nie, i chyba tyle w temacie.
Os

prokopcio

Postautor: prokopcio » niedziela, 29 czerwca 2014, 22:13

Chyba tak mocno wiało, że Was wywiało :) jeden kitesurfer powiedział mi, że kilka osób było ale się zmyło :(...
warun potrafi być kapryśny :( i nie zawsze zgadzać się z prognozami.

Awatar użytkownika
pawbuh
Kiter

Postautor: pawbuh » niedziela, 29 czerwca 2014, 23:27

prokopcio pisze:Chyba tak mocno wiało, że Was wywiało :) jeden kitesurfer powiedział mi, że kilka osób było ale się zmyło :(...
warun potrafi być kapryśny :( i nie zawsze zgadzać się z prognozami.

Niestety, byłem o 10, popływałem 0,5h, do 12 czekałem z nadzieją że coś dmuchnie i pojechałem do domu. Tak to bywa, szczególnie jak ma wiać S

prokopcio

Postautor: prokopcio » wtorek, 1 lipca 2014, 18:53

skombinowałem crossa i po wyregulowaniu nawet fajnie to to lata ale lądowanie to porażka :( manetkami przy niedużym wietrze potrafię wylądować dokładnie tam gdzie chcę, dokładnie układając go komorami do góry... niestety barem strasznie ciężko - jedyną ręką bar, drugą hamulce - strasznie trudno mi opuścić stabilnie szmatkę na ziemię - może to tylko kwestia wyczucia. Na krawędzi okna wiatrowego ok, ale tylko tam. Może skombinuję jednobloczkowy tak żebym miał hamulce na trapezie/bloczku to po odpuszczeniu baru hamulce się zaciągną ale nadal będę mógł dwoma rękami sterować, niestety wtedy podczas latania cała siła będzie na rękach... :(
ale ogólnie manetki to poezja w porównaniu do mojego słabo udanego pierwszego wynalazku.

prokopcio

Postautor: prokopcio » sobota, 12 lipca 2014, 19:41

Ok.
Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi....

Po wielu różnych testach, próbach i różnych olinkowaniach teraz powiem, że z jednym bloczkiem wypadł najgorzej (najleniwiej) a najlepiej jednak cross zakręca bardzo ciasno trzeba po prostu się tylko przyzwyczaić do baru - lata bardzo porównywalnie jak dss z wczorajszej mojej pierwszej lekcji 2h na wodzie :toothy: (obsługa latawca, bodydragi poszły bardzo szybko :lol: ale niestety nie potrafię wyjść z deską stabilnie nad wodę :? - cienias jestem i tyle, babki śmigają na deseczkach a ja....).....

a ja mojego ozona przepiąłem na moje ulubione manetki i na plażę bo wczoraj fajnie wiało :lol:

Obrazek

Wróć do „Akcesoria”