Czechy -> Sleglov

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Czechy -> Sleglov

Postautor: Enozo » niedziela, 4 marca 2012, 21:22

Chłopaki przez tydzień jestem w Brzegu i chciał bym w ciągu tego tygodnia zaliczyć sesję snowkiting. Czy ktoś z Was ma ochotę polatać w tym tygodniu :?: Niestety marne szanse na dobry wiatr i nie bardzo wiem gdzie go szukać, biorę pod uwagę Sleglov lub Pusty Hill. Jakieś sugestie :?:

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter
kite: C-Quad 8,5 i HQ Beamer 5
decha: narty Head, Dynastar ..

Może Sleglov ??

Postautor: MaKo » poniedziałek, 5 marca 2012, 00:48

Enozo jeśli masz jutro czas i jeśli sprawdzi się ta prognoza : http://www.slunecno.cz/mista/branna-955 to możesz spróbować na Sleglovie. W nocy ma być trochę mrozu no i wiatr ma też być. W Sleglovie jest jeszcze sporo śniegu i być może to ostatnie dni na snowkiting. To tylko moja opinia początkującego .. ;) . Może dalu coś podpowie albo koledzy z Nysy.
W miniony piątek byliśmy z modelarzrc65 na Sleglovie i chociaż w Ramzowej (kilka km od celu) była kompletna cisza, to udało nam się pojeździć. Teren jest rozległy i można znaleźć miejsce pod różne kierunki wiatru, po obu stronach drogi na wzniesieniach tą wioską, tylko jest mało miejsca przy drodze na zaparkowanie auta, chyba że pojedziesz kilkaset metrów za wieś aż w okolice drugiej anteny telefonii komórkowej to zobaczysz tablicę informacyjną przy drodze i tam jest trochę miejsca na 2-3 samochody, albo parking w wiosce i z buta na spot, chyba, że latawcem jeśli wiatr będzie sprzyjał.

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Re: Czechy->Sleglov

Postautor: Enozo » poniedziałek, 5 marca 2012, 00:53

Wszystko się zgadza, spot jest mi b.db znany i biorę go pod uwagę tylko jechać samemu mi się nie do końca uśmiecha, przydał by się choć jedna osoba, tak na wszelki wypadek :roll:
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Też bym pojechał ..

Postautor: MaKo » poniedziałek, 5 marca 2012, 10:01

Widzę, że trochę niepotrzebnie się rozpisałem o Sleglovie, ale może ktoś kto nie zna tego miejsca skorzysta :) . Ja w tym tygodniu raczej nie mam szans, żeby się wyrwać z pracy :( . A tak przy okazji powtórzę pytanie o jakiś link dotyczący prognozy wiatru dla Sleglova, bo te, które sprawdzałem przed piątkiem właściwie się nie sprawdzały, a niektóre w 50%. :doh:

Awatar użytkownika
modelarzrc65
Początkujący kiter
Tel.: 000 000 000

Postautor: modelarzrc65 » poniedziałek, 5 marca 2012, 23:59

Hej MaKo , fajnie opisałeś Sleglov......, wiem ,że w tygodniu Ci nie pasuje :evil: , ale tak może w sobotę :ok: , jak jeszcze warunki pozwolą , no i Tomek coś wspominał , że sobota by mu odpowiadała....... :ok:
....a , mam pytanie jeszcze do Enozo , czy w sobotę odpowiadał by Ci Sleglov, fajnie by było spotkać się z nami.... początkującymi :ok: :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 marca 2012, 00:23 przez modelarzrc65, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » wtorek, 6 marca 2012, 00:31

modelarzrc65, bardzo chętnie polatam w większej grupie. Od czwartku ma wiać, niestety może też padać :(...mam nadzieję, że będzie to śnieg a nie deszcz jak mówią prognozy.
Ponieważ nie mogłem się zgadać z żadnym autochtonem ściągnąłem chłopaków od siebie...przyjeżdżają czwartek/piątek ;) Plan jest taki:
czwartek - Sleglov. Jedziemy kontrolnie, sprawdzić jakie są warunki. Jeżeli okaże się, że śniegu wystarczy na piątek, sobotę i niedzielę tam będziemy śmigać do niedzieli.
Jeżeli okaże się, że warunki śniegowe są słabe plan awaryjny na piątek/sobotę/niedzielę jest na Pusty Hill...a może coś innego...jakieś propozycje :?:

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Powtórzę pytanie: prognoza ??

Postautor: MaKo » wtorek, 6 marca 2012, 11:36

Enozo - z jakiej strony odczytujesz prognozy (szczególnie wiatru) dla Sleglova ??Pytam po raz kolejny, bo to co podaje slunecno.cz jest 50/50% prawidłowe, a inne np. jeseniky.net nie podają informacji o sile wiatru. Z tego co piszesz - macie zamiar sprawdzić Sleglov w czwartek i ewentualnie polatać tam w czasie weekendu. Może nam też uda się wyskoczyć przynajmniej na jeden dzień (piątek lub sobota), ale jeszcze musi dopisać wiatr, bo temperatura wg prognoz jest do przyjęcia, ale mógłby być lekki mróz. :pray:
No i tak jak Modelarzrc65 napisał, fajnie byłoby się spotkać i może się czegoś poduczyć od doświadczonych snowkiterów :mrgreen: , zwłaszcza jeśli chodzi o technikę "wyciągania" z wiatru poprzez latawiec siły napędowej dla nart. Trochę już jeździmy, ale na pewno jest jeszcze parę rzeczy, które można poprawić ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 marca 2012, 11:38 przez MaKo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
kite: FS S3 21 DLX, APEX 3 10m
decha: Narty, MBS Pro 100
buggy: Home Made
Tel.: 693 459 102
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » wtorek, 6 marca 2012, 15:53

Witojcie :-)
Ja piszę się na piątek 09.03.12.
modelarzrc65 też reflektuje.
Mój busik (6osobowy) gotowy do jazdy. Zostały jeszcze 4 wolne miejsca. U mnie na posesji zostawiacie swoje rumaki i jedziemy!
Czekam na oferty. Prawdopodobnie to będzie ostatni w tym sezonie wyskok na śnieg. W sobotę ma padać deszcz, a od poniedziałku wiosna nawet do 15 st C.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukasss
Początkujący kiter
kite: Flexifoil Ion3 10.5m

Postautor: lukasss » wtorek, 6 marca 2012, 20:49

Od piatku prognozy wygladaja slabo, dlatego ja z kumplem w czwartek uderzamy chyba na Sleglov lub PustyHill...

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » wtorek, 6 marca 2012, 20:58

MaKo, z tej którą dostałem od znajomego i jak się okazuje z Twojego postu sprawdza się w 50% o czym nie wiedziałem :) Jak na razie jechałem "w ciemno" jak nie wiało śmigałem na wyciągu.
lukasss, ja i kumpel podobnie, w czwartek jedziemy na Sleglov jak będzie kiepsko przenosimy się na Pusty. Może umówimy się na Sleglov na konkretną godzinę i w razie niepowodzenia pojedziemy razem na Pusty :?:

Awatar użytkownika
lukasss
Początkujący kiter
kite: Flexifoil Ion3 10.5m

Postautor: lukasss » środa, 7 marca 2012, 12:01

Niestety wyjazd mi sie komplikuje, kumpel raczej nie wyrobi sie w robocie, wiec jazda samemu mi sie nie usmiecha... ktos chetny sie dolaczyc? (wlkp)

Awatar użytkownika
MaKo
Kiter

Piątek z TomekWini

Postautor: MaKo » czwartek, 8 marca 2012, 14:14

Powoli zbiera się ekipa na piątek do Sleglova czyli TomekWini, Modelarzrc65, ja i ... czekamy na chętnych - Tomek (jak wcześniej pisał) deklaruje wolne miejsca w busie.
Chcemy tam być rano, żeby jeszcze śnieg był zmarznięty. Prognoza wiatrowa jest na jutro najlepsza ;) , bo w sobotę ma być już gorzej, a za tydzień +15°C 8)

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » czwartek, 8 marca 2012, 23:10

Enozo. Zdjęcie z twoją żonką braną przez niebiosa jest zajebiste!!! Szacun dla żonki :notworthy:
Natomiast moja żonka stwierdziła, że Ty chyba chcesz pozbyć się swojej kobitki!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » piątek, 9 marca 2012, 01:49

Dziś potwierdziła się zasada: jak wieje mocno na Ramzovej w Sleglov są dobre warunki. Jak wieje słabo na Ramzovej w Sleglov cisza.

3 h śmigania na Ramzovej, warunki jak widać:
Obrazek

Obrazek

W piątek stawiamy się na miejscu w 3 os. składzie, do zobaczenia na miejscu :)

TomekWini pisze:Natomiast moja żonka stwierdziła, że Ty chyba chcesz pozbyć się swojej kobitki!!
absolutnie nie :)
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2012, 01:52 przez Enozo, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
TomekWini
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: TomekWini » piątek, 9 marca 2012, 22:41

Witam.
Zaliczyliśmy dzisiaj Sleglov. Rano warunki były wyśmiennite!! Wczoraj wieczorem dopadało ok 5cm śniegu...SUPER.. warstwa wynosiła dziś ok 30 cm. Chociaż były juz miejsca w których wystawała trawa, ale takich było niewiele! Wiaterek wiał bardzo fajnie, ale troszkę nie równo. Zaczęliśmy szaleć ok 10 rano i wiało do 13:30... potem jakby jakaś Boska ręka wyłączyła wentylator.. wiatr umilkł i zakończyliśmy szaleństwo.
To był dobry wyskok na SnowKite!! Poznaliśmy osobiście Mariusza (ENOZO) Łukasza i Tomka (nie znam Nicków) Chłopaki wymiatali niemożliwie. Miło było się spotkać na spocie i wspólnie pobawić na śniegu ;)
Karol skręcił trochę materiału na wsojej GoPro wiec niebawem zarzuci linka z filmikiem. A ja wrzucam linka z filmem o rowerzyście którego mijaliśmy w drodze powrotnej. Ale mieliśmy ubaw!! :lol:
Dzięki za miłe spotkanie i zabawę!! :ok:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota, 10 marca 2012, 21:46 przez TomekWini, łącznie zmieniany 6 razy.

Wróć do „Ogólne śnieg”